portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Parkowanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Parkowanie

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
arkuss 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lut 02, 2011 15:39
Posty: 14
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Lut 02, 2011 15:46    Temat postu: Parkowanie

Witam, pozdrawiam obecnych i przyszłych forumowiczów naszego blokuSmile

Rozmawiałem z dozorcą, który malował te paliki i powiedział, że one wyznaczają plac manewrowy przeznaczony dla straży pożarnej. Przed wjazdem jest znak z zakazem parkowania na placu manewrowym. A wszystko to dlatego, że straż nie chciała odebrać budynku /parkingu/, więc nasz developer wpadł na pomysł z placem manewrowymSmile
pjkac5 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lut 05, 2011 11:29
Posty: 10
Skąd: Białystok, Wiadukt

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 20:00    Temat postu: Re: Parkowanie

Witam, zapewne niektórzy pamiętają, iż kiedyś przy sklepie rowerowym była niewielka wysepka, dawała do zrozumienia imbecylom i ćwierćmózgom w jaki sposób należy parkować ale nie wiadomo dlaczego zniknęła. Parkowanie po cztery samochody w szeregu, jak jest to zaznaczone na rysunku stwarza dodatkowo pewne niebezpieczeństwo wypadku/kolizji, poprostu ogranicza widoczność w sytuacji wjazdu na teren wspólnoty (sam miałem takich sytuacji).
Czy nie byłoby godne przemyślenia zorganizowanie parkowania w sposób prostopadły do ulicy Wiadukt i wydudowania niewielkiej wysepki ograniczającej od strony wjazdu. Owszem, z tego co zaobserwowałem straciło by się w ten sposób dwa miejsca parkingowe, ale korzyści z tego płynące to lepsza organizacja sposobu parkowania (w obecniej sytuacji, mimo że jest ich więcej, z wiadomych powodów nie są optymalnie wykorzystane) oraz poprawa bezpieczeństwa. Co do znaków przypuszczam, że znaczna grupa społeczna z ograniczonym darem bożym jakim jest odrobina inteligencji, i tak będzie parkowała jak chłop traktorem na miedzy.
aaadamw 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Lut 08, 2011 20:55
Posty: 56
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Lut 09, 2011 7:56    Temat postu: Re: Parkowanie

podobnie sprawa się ma do tych którzy parkują wzgłuż bloku, obok wejścia do klatki od ulicy Wiadukt.

Żeby nikt z parkujących tam się nie zdziwił jak będzie miał kiedyś zarysowany bok lub wgniecione drzwi...
sasiaddd 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:48
Posty: 5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 17:27    Temat postu: Re: Parkowanie

Odnosnie tego parkowania to w tej kwesti nie podoba mi sie parkowanie aut na gaz w garazu. jest to zabronione, a mimo to ludzie parkuja. Ciekawe na jak dlugo zakaz jest zawieszony a mimo to nikt nie zwraca na to uwagi.
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 20:09    Temat postu: Re: Parkowanie

przestan sasiaddd. Ja akurat mam diesla i też parkuje w garażu ale mi to nie przeszkadza. Tak jest wszędzie ze ludzie parkują autami na gaz w garażach. Nie poruszajmy tegotematu bo to nie ma sensu. przeciez nikt nie będzie zmieniał auta dlatego ze jest zakaz.
muszlapentla 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 19:35
Posty: 29
Skąd: Białystok-Nowe Miasto

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 20:37    Temat postu: Re: Parkowanie

a z tego co mi wiadomo to brak jest jednoznacznych przepisów zakazujących parkowania, przepisy na jakie powołują się strażacy dotyczą instalacji gazowych w podziemiu, a nie parkowania aut, poza tym to chyba (ja nie użytkuję parkingu podziemnego), a raczej z tego co widać, na pewno te podziemne garaże są wentylowane więc o co ten szum ??
sasiaddd 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Pią Lut 04, 2011 15:48
Posty: 5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 21:29    Temat postu: Re: Parkowanie

diesel to nie jest gaz Razz ale nie daj boże czego to potem będą problemy. Puki jest wszystko dobrze to ok , ale jak trzepnie wszystko w powietrze to wtedy bedzie.
arkuss 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Śro Lut 02, 2011 15:39
Posty: 14
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 22:33    Temat postu: Re: Parkowanie

Witam!

Z tymi przepisami to faktycznie nie ma nic konkretnego. Z drugiej strony w parkingu jest wentylacja mechaniczna i to podobno rozwiązuje problem. A po trzecie to ile tego gazu musiałoby się ulotnić w stosunku do kubatury parkingu, żeby nastąpiło jakieś nieszczęście? Kolega dzwonił do administracji wspólnoty i tam mu powiedzieli, że może parkować, że oni administrują kilka bloków i tam niczego podobnego nie ma...
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 22:47    Temat postu: Re: Parkowanie

No właśnie tak jak pisałem wcześniej, nie tylko u nas parkują auta na gaz i nic sie niegdzie nie dzieje, wiec bez paniki moi drodzy. A jak już by się coś sało to trudno Wink
pjkac5 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lut 05, 2011 11:29
Posty: 10
Skąd: Białystok, Wiadukt

PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 15:49    Temat postu: Re: Parkowanie

Nie wiem czy ktokolwiek z obecnych na tym forum pamięta sytuację, która miała miejsce (o ile dobrze pamiętam) kilka miesięcy temu, bodajże wiosną ubiegłoego roku. Otóż na klatce schodowej (Etap I, klatka przy etapie III) w godzinach wieczornych (23-24) wyczuwalny był swąt gazu. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, policja i pogotowie gazowe (bez większej pompy, bez sygnałów, syren itp. od strony gdzie obecnie stoją śmietniki), okazała się że przyczyną tego było rozszczelnienie się instalacji gazowej w zaparkowanym na parkingu podziemnym samochodzie. Samochód wypchano z garażu a kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny. W związku z tym, kilka dni później, pojawił się nad bramą znak zakazu wjazdu samochodów z LPG
mrowcia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 08, 2011 17:11
Posty: 24
Skąd: białystok

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 22:56    Temat postu: Parkowanie

Do wszystkich tych, którzy parkują na dwóch miejscach. Ludzie, czy Was kultury i ogłady trzeba uczyć ręcznie? Miejsc parkingowych jest niewiele w stosunku do ilości samochodów. Czy tak ciężko jest zaparkować w wyznaczonym polu? Już trzeci raz zdarzyło mi się, że nie było miejsca tylko dlatego, że kilka osób ma całą resztę w głębokim poważaniu i zachowuje się jakby mieszkała tu sama.
dr-adam 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Mar 22, 2011 20:48
Posty: 11
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 11:18    Temat postu: Re: Parkowanie

To jest odwieczny problem naszych Polskich wspaniałych kierowców Kwasny jak nie zwrócisz osobiście uwagi, to zapomnij że zaparkuje tak żeby starczyło miejsca komuś innemu. Myślą tylko o sobie. Ale żeby to jemu zabrakło miejsca...
mieszkaniec5 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 11:50
Posty: 19
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 22:37    Temat postu: Re: Parkowanie

Kolejny znakomity kierowca - GRANATOWA SKODA FELICJA KOMBI. Czy to tak ciężko zaparkować samochód jak człowiek w wyznaczonych miejscach? W tej chwili mamy już na tyle powiększony parking, że dla każdego miejsca starczy, ale kolega za daleko chyba ma do klatki i zaparkował sobie w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego parkingu, a więc cztery pierwsze auta zaparkowane od budki kierownika będą miały problem z wyjechaniem.
A przy okazji uwaga do kolejnego asa drogi - CZARNA ALFA ROMEO MITO bodajże - od około 2-3 tygodni na moje oko pojawił się na naszym parkingu i zawsze zaparkowany pod skosem na dwóch miejscach. Jak jechał tak stanął - prawko zdając też tak parkowaliście? Drodzy koledzy kierowcy, proponuję ruszyć trochę głową i nie zapominać, że nie jesteście sami! Dwóch takich baranów i automatycznie 2 kolejny osoby wracające z pracy nie mają gdzie zaparkować, a mieszkańców nam przybywa. Żal!
misskiss 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 18:28
Posty: 91
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 22:48    Temat postu: Re: Parkowanie

znacie chyba akcję "karny kutas z chujowe parkowanie" Cool
na necie można znaleźć ten "obrazek" i wydrukować a rezultat taki jak poniżej:


aaadamw 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Lut 08, 2011 20:55
Posty: 56
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 23:07    Temat postu: Re: Parkowanie

karny kutas jest fajny jak jest wydrukowany na trudnym do usunięcia papierze samoprzylepnym...
o taki:



http://allegro.pl/naklejki-karny-kutas-trudno-zrywalne-100szt-3wzory-i1582504416.html


chyba kupię kilka sztuk... Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama