portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » regulacja okien lato-zima
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

regulacja okien lato-zima

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
pw_terion 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 06, 2011 22:12
Posty: 17
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 19:11    Temat postu: regulacja okien lato-zima

Czy ktoś z sąsiadów kojarzy w jakiej pozycji powinno się ustawić mimośrody w oknach na pozycję "zima" (nie chciałbym namieszać i czegoś popsuć). Na mimośrodzie mam 2 wgłębienia krótsze i dłuższe i nie pamiętam które ma być skierowane do wewnątrz a które na zewnątrz pomieszczenia.
aaadamw 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Lut 08, 2011 20:55
Posty: 56
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 23:21    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 16:37    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

A powie mi ktoś po co to się przestawia? Nie miałem z tym nigdy styczności i nie wiem.
kamikadze 
   

Nowy na forum


Wiek: 49
Dołączył: Śro Paź 31, 2012 11:55
Posty: 3
Skąd: Stąd

PostWysłany: Śro Paź 31, 2012 12:18    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

Dokładnie, zmiany temperatur związane z różnymi porami roku skutkują rozszerzaniem i kurczeniem się tworzywa, z którego wykonane jest okno. Może to prowadzić do utraty szczelności okna i zmniejszenia komfortu termicznego domu. Rozwiązaniem tego problemu jest okresowa regulacja docisku skrzydła do ramy.
_________________
Polecam: buty profilaktyczne Daniel, działki inwestycyjne, części fiat
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Paź 31, 2012 23:43    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

aha, fajnie czasami mądrych głów posłuchać, nie wiedziałem o tym. To się chyba imbusem przestawia, jutro sobie taki kluczyk załatwie i poprzestawiam.
Dzięki wielkie za odpowiedź.
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Gru 12, 2012 23:29    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

Może głupie pytanie, ale ten rąbek na tych zdjęciach na zimę to powinien być skierowany w stronę zewnętrzną do podwórka tak ?
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 7:24    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

W stronę ramy.
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 1:14    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

No tak właśnie myślałem, dzięki za odpowiedź, dzisiaj już to pozmieniałem, nie wiem czy coś to da, ale skoro jest taka opcja to trzeba zobaczyćWink
Kwasny5B 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Pią Wrz 28, 2012 22:14
Posty: 3
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 9:43    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

Link do pełnego opisu odnośnie regulacji okien http://www.dom.pl/regulacja-okuc-lato-zima.html Zwróćcie uwagę, że w opisie jest odwrotnie niz na rysunku. "Pierścień metalu z jednej strony jest grubszy, z drugiej cienki, a pomiędzy tymi dwiema grubościami mamy grubość pośrednią – powiedzmy dla jesieni i wiosny – mówi Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy Winkhaus. Mówiąc ściślej: – Pierścień na rolce można obracać w zależności od pory roku i potrzeby, a punktem odniesienia jest przylga skrzydła. Latem ów pierścień powinien być skierowany najcieńszą częścią do przylgi (tzn. do wewnątrz pomieszczenia), bo tworzywo się rozszerza i trzeba zmniejszyć docisk skrzydła do ościeżnicy. Zimą natomiast, dla zapewnienia oknom większej szczelności i ograniczenia ucieczki ciepła z pomieszczenia, pierścień powinien przylegać częścią najgrubszą."
sigma2011 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 27, 2011 13:42
Posty: 20
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 20:57    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

hej, mam do Was pytanko odnośnie okien: czy to normalne, że okna o tej porze roku się "pocą"? W chwili obecnej, jest tak, że okna pokryte są rosą a woda ścieka aż na parapet i parapet jest mokry. Czy to wynika z tego, że okna są nieszczelne? dzięki za odpowiedź!
Krawny 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Lut 13, 2011 20:50
Posty: 26
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Gru 19, 2012 12:50    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

Sigma mialem u siebie to samo. Przyczyna okazała sie dziadowska wentylacja w mieszkaniuSmile Popatrz wszystkie swoje kratki wentylacyjne, w srodku obudowy znajdkuje sie pseudo filtr który lubi sie zatykac kurzem i innym dziadostwem (umyj go normalnie pod kranem i zostaw niech sam wyschnie) ja tak zrobilem u siebie i normalnie szok!, wilgotnosc w mieszkaniu spadla niesamowicie z 65%-70% do 35-40% a i okna przez ta sa suche Smile

Pozdrawiam Very Happy
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Śro Gru 19, 2012 14:27    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

no te filtry sie czysci , ja wyjmuje i odkurzam je razna tydzien ...
sigma2011 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 27, 2011 13:42
Posty: 20
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Gru 19, 2012 18:04    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

dzięki za odpowiedzi!
ja też odkurzam te filtry raz na 1tydzień-2tygodnie, tylko od jakiegoś czasu wyłączyłam zupełnie korki od tych wentylatorów i one nie pracują. Włączę je i zobaczę, czy sytuacja się zmieni.
Krawny 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Lut 13, 2011 20:50
Posty: 26
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Gru 19, 2012 20:34    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

A ja z kolei nie wiem czy dobrze zrobilem ale calkowicie wyjolem te filtry, a i jeszcze jedno jak pozatykaliscie te fachowe "wywietrzniki" w oknach to tez je lepiej poodtykacSmile Fakt ze wieje ale za to lepsza cyrkulacja powietrza heheheSmile Nie ma to jak wydac kilkaset tys na mieszkanie i miec takie problemy ah!
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 7:09    Temat postu: Re: regulacja okien lato-zima

Poniżej kilka rad od sąsiadaSmile:
1. Wentylacja w mieszkaniu koniecznie musi być włączona
2. Kratki wentylacyjne w oknach otwarte
3. Cały rok wietrzymy mieszkanie nawet przy dużych mrozach
4. Proponuje kupić osuszacze plastikowe takie za 20zł w Castoramie do każdego pokoju

Tyle i nie będzie "mokrych" okienSmile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama