portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » przeglądy gwarancyjne mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

przeglądy gwarancyjne mieszkań

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
cysiooo 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Sob Mar 03, 2012 17:47
Posty: 4
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 15:00    Temat postu: przeglądy gwarancyjne mieszkań

czy ktoś w was kontaktował się w developerem w sprawie przeglądów gwarancyjnych mieszkań czy ewentualnie takie przeglądy były już wykonane, jaka jest procedura w tej kwestii?
mrowcia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 08, 2011 17:11
Posty: 24
Skąd: białystok

PostWysłany: Śro Paź 10, 2012 22:30    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Wystosowałam podanie do Developera z prośbą o dokonanie przeglądu. Zostałam skierowana do Kierownika, który nadzorował budowę, w celu umówienia się na konkretny termin.
pw_terion 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 06, 2011 22:12
Posty: 17
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 20:48    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Witam,

Ja mieszkanie odbierałem w listopadzie 2009 (5A)- czyli minęły ponad 3 lata. Rozumiem że tak czy siak zachowuje prawo do przeglądu gwarancyjnego?

Czy ktoś z mieszkańców już przeszedł taki przegląd z kierownikiem budowy i może podzielić się co z takiego przeglądu wynikło (poprawki robi YP czy właściciel we własnym zakresie za określone pieniążki od YP)?
mrowcia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 08, 2011 17:11
Posty: 24
Skąd: białystok

PostWysłany: Śro Sty 30, 2013 15:32    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Wybór należy do właściciela mieszkania. Albo YP poprawia usterki albo wycenia, wyplaca pieniadze i właściciel robi poprawki we własnym zakresie.
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 11:34    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Czy może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić w sprawie pęknięcia, które pojawiło się tydzień temu na klate schodowej w klatce 5. To peknięcie jest akurat obok moich drzwi, w narożniku od podłogi do sufitu i przy suficie na kilku metrach. Czy to można gdzieś zgłosić w celu naprawy?
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 14:46    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Moja wina, źle postawiłem pytanie. Chodziło mi czy mogę tą usterke gdzies zgłosić, ponieważ cos tam czytałem ze gwarancja się kończy itp
Jeśli chodzi o to Tomaszu co napisałes to wyjaśnij mi jeszcze sprawę terminu i sposobu usunięia usterki. To ja mam sam wybrac sobie termin i sposób? Jesli tak to nasówa sie drugie pytanie, a jesli oni sie na to nie zgodzą ?
trollo 
   

Zaglądajacy


Wiek: 57
Dołączył: Pon Kwi 23, 2012 19:00
Posty: 19
Skąd: Bialystok

PostWysłany: Śro Mar 20, 2013 17:41    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Prawie.
Nie musisz nawet pamiętać gdzie kupiłeś TV, ponieważ co miesiąc płacisz osobie, która ma obowiązek doglądania Twojego telewizora. Jeśli coś zaczyna Ci nie pasować to zgłaszasz to tej osobie a ona decyduje czy odesłać sprzęt do sklepu na gwarancji czy może samemu to naprawić bo przecież ma na to środki od Ciebie.
A teraz bardziej poważnie, nie musisz się znać na usterkach powstałych w czasie eksploatacji budynku. Zgłaszasz sprawę Administracji a tam kompetentna osoba ocenia czy usterkę zgłaszać do (producenta) dewelopera czy naprawić to z funduszu remontowego.
Pozdrawiam
trollo 
   

Zaglądajacy


Wiek: 57
Dołączył: Pon Kwi 23, 2012 19:00
Posty: 19
Skąd: Bialystok

PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 16:11    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Z Twojego punktu widzenia wygląda to na jakąś wojnę w która pewnie mało kto chce się mieszać.
Przedstawię Ci jak ja to widzę:
Kupiłem mieszkanie na rynku wtórnym. Poprzedni właściciel nie informował mnie kto jest deweloperem ( chociaż tego neonu nie da się nie zauważyć) i czy przysługuje jakakolwiek gwarancja. Jako WŁAŚCICIEL chcę zgłosić pęknięcie ściany na klatce schodowej, ale developer nie wie że jestem WŁAŚCICIELEM bo nie od niego kupiłem mieszkanie. Jak mam teraz postąpić?
1. Zgłosić usterkę w imieniu poprzedniego właściciela? (niezgodne z prawem)
2. Iść do developera, przedstawić się i poprosić żeby dopisali mnie do swojej listy? (głupie)
3. Zgłosić sprawę Administracji Budynku, której numer tel. mam w gablotce przy wejściu? (logiczne)
4. A może jakiś anonimowy donos do developera? ( pewnie wylądował by od razu w koszu)
blazej.w 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Gru 01, 2011 21:55
Posty: 41
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Czw Mar 21, 2013 23:57    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Trzeba zacząć od tego, czy w umowie kupna mieszkania jest klauzula o przejściu uprawnień z tytułu rękojmi na nabywcę.
Jak wynika z ugruntowanego stanowiska Sądu Najwyższego w takiej sytuacji, tj. kupna mieszkania na rynku wtórnym, uprawnienia z tytułu rękojmi w stosunku do dewelopera nie przechodzą na kupującego automatycznie. W uzasadnieniu uchwały siedmiu sędziów z dnia 5 lutego 2004 r., III CZP 96/03, Sąd Najwyższy stwierdził, że „koncepcje zakładające automatyczne przejście uprawnień z rękojmi na dalszego nabywcę rzeczy nie są możliwe do pogodzenia z normatywnym kształtem rękojmi, jaki przyjęto w kodeksie cywilnym... W konsekwencji uznać trzeba, że uprawnienia z rękojmi przysługują kupującemu tylko względem sprzedawcy, z którym pozostaje on w stosunku zobowiązaniowym wynikającym z umowy sprzedaży.” Sąd ten jednocześnie dopuścił możliwość przelania uprawnień przysługujących z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy na inne, nie będące stroną pierwotnej umowy kupna sprzedaży, osoby, co znalazło wyraz w tej uchwale: „sprzedaż rzeczy przez kupującego nie powoduje przejścia na nabywcę uprawnień z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy; kupujący może jednak przelać na nabywcę uprawnienia do żądania obniżenia ceny, usunięcia wady lub dostarczenia rzeczy wolnej od wad.”
Podsumowując, jeżeli poprzedni właściciel mieszkania nie scedował na Ciebie uprawnień z tytułu rękojmi w stosunku do dewelopera, to po prostu w stosunku do niego one nie przysługują.
Z kolei jeżeli chodzi o kwestię początku biegu terminu rękojmi, to w orzecznictwie przeważa stanowisko, iż termin ten zaczyna biec od faktycznego przejęcia w posiadanie rzeczy (w tym przypadku mieszkania) a więc nie od podpisania aktu notarialnego, ale od momentu podpisania protokołu odbioru mieszkania.
yoelizka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 04, 2012 13:00
Posty: 97
Skąd: Białystok - Wiadukt

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 11:51    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Co do zebrań to nie każdy kończy o 15 czy 16 pracę, a nawet 18 tylko są też zmiany do 22 :/
Moim skromnym zdaniem najlepszym dniem na zebranie byłaby niedziela, bo wtedy większość ma wolne.
misskiss 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 18:28
Posty: 91
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 21:47    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby godzina pasowala a urlopu brac nie bede z powodu zebrania; na moim starym osiedlu zebrania odbywaly sie poznym wieczorem i zapewniam ze przychodzilo sporo ludzi...
yoelizka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 04, 2012 13:00
Posty: 97
Skąd: Białystok - Wiadukt

PostWysłany: Sob Mar 23, 2013 11:04    Temat postu: Re: przeglądy gwarancyjne mieszkań

Oczywiście, że jest mąż, ale i jest małe dziecko, więc trzeba kolejną osobę gimnastykować, aby popilnowała pociechy.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama