portal osiedli, dzielnic i miast

Bia³ystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z s±siadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Ekrany
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat     

Ekrany

Id¼ do strony Poprzednia    1, 2, 3    Nastêpna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomo¶æ
misskiss 
   

Sta³y bywalec


Do³±czy³: ¦ro Mar 23, 2011 18:28
Posty: 91
Sk±d: Bia³ystok

PostWys³any: Pon Pa¼ 01, 2012 21:30    Temat postu: Re: Ekrany

wszedzie sa ekrany przezroczyste lub chociaz czesciowo przezroczyste tylko nie tutaj...do glowy by mi nie przyszlo ze beda takie jaja...ci co zajmuja lokale uslugowe maja przewalone nie mowiac o mieszkañcach
ostatecznie mozna posadzic jakies zielsko to moze tak zle nie bedzie wygladac

na pocieszenie...

wkasiaa 
   

Zagl±dajacy


Do³±czy³: Wto Lut 01, 2011 21:42
Posty: 10
Sk±d: Bia³ystok

PostWys³any: Wto Pa¼ 02, 2012 20:58    Temat postu: Re: Ekrany

Witam,
Tak jak ju¿ kto¶ pisa³ trafi³em do UM, a dok³adnie Zarz±du Dróg i Inwestycji Miejskich. Dyrektorzy i Z-cy byli niedostêpni wiêc po³±czono mnie z Pani± Inspektor Joann± Zimnoch, która wys³ucha³a mnie z uwag± i nawet odnios³em wra¿enie, ¿e rozumie i podziela mój smutek i ¿al Embarassed .... ale przecie¿ wszystko jest zgodnie z przepisami i na podstawie opinii RDO¦ itd. Dla czego taka opinia i decyzja na taki typ ekranów nie wie ale zanim nag³o¶nimy temat w mediach uwa¿a, ¿e warto przedstawiæ do UM i RDO¦ nasz problem na pi¶mie z pro¶b± o wprowadzenie zmian umo¿liwiaj±cych lepsze samopoczucie i komfort mieszkañców. Poza tym podkre¶li³a fakt, ¿e w opinii RDO¦ jest polecenie ponownego zbadania natê¿enia ha³asu po 12-18 miesi±cach po oddaniu drogi do u¿ytkowania. W±tpiê jednak ¿eby to mia³o dla nas jakie¶ korzystne znaczenie - raczej dostawi± kilka klocków Sad
Odno¶nie przej¶cia dla pieszych temat poruszy³em w Podlaskim Zarz±dzie Dróg Wojewódzkich. Rozmawia³em z Naczelnikiem Wydzia³u Budowy i Dokumentacji Remigiuszem Czygierem, który obieca³ przyjrzeæ siê tematowi i przes³aæ aktualny projekt z usytuowaniem przej¶cia. Jak dostanê to wrzucê na forum.
W zwi±zku z tym, ¿e nie wszystkim ten typ ekranów mo¿e przeszkadzaæ , a pozosta³ym w ró¿nym stopniu uwa¿am , ¿e pisma powinny byæ wysy³ane indywidualnie ( czym wiêcej tym lepiej ).

pozdrawiam,

P.S.
inni "uszczê¶liwieni"

http://tygodnik.net.pl/index.php/konskie-informacje/4002-stan-wyczekiwania
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Do³±czy³: ¦ro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Sk±d: BIA£YSTOK

PostWys³any: ¦ro Pa¼ 03, 2012 19:57    Temat postu: Re: Ekrany

mysle ze usytuwaonie przejscia mozna latwo okreslic bez projeku -> np.obni¿one chodniki Smile
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Do³±czy³: ¦ro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Sk±d: Bia³ystok Wiadukt 5B

PostWys³any: Nie Pa¼ 14, 2012 14:54    Temat postu: Re: Ekrany

Zawsze mo¿na ponarzekaæ na ha³as albo na wygl±d ekranów.
Kolega Jackner podsun±³ bardzo ciekawe rozwi±zanie wiêc mo¿e zamiast pozywaæ kogo siê da posad¼my troszkê zieleni w naszym Osiedlu w ZieleniSmile

Co do przej¶cia to wystarczy je usun±æ i po sprawie to wed³ug mnie najlepsze rozwi±zanie bo rzeczywi¶cie stwarza zagro¿enie pieszych.

Ciekawi mnie inna sprawa: czy nadal bêdziemy wychodziæ z osiedla wyjazdem czy kto¶ w koñcu zrobi wej¶cie z parkingu przed lokalami na chodnik????Wink
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Do³±czy³: ¦ro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Sk±d: BIA£YSTOK

PostWys³any: Pon Pa¼ 15, 2012 9:57    Temat postu: Re: Ekrany

"Ciekawi mnie inna sprawa: czy nadal bêdziemy wychodziæ z osiedla wyjazdem czy kto¶ w koñcu zrobi wej¶cie z parkingu przed lokalami na chodnik????" - ¶wiête s³owa juz zak³ada³am w±tek na ten temat ...
kama81 
   

Sta³y bywalec


Do³±czy³: ¦ro Gru 07, 2011 16:20
Posty: 73
Sk±d: bialystok

PostWys³any: Pon Pa¼ 15, 2012 14:19    Temat postu: Re: Ekrany

super,miejmy nadzieje ze wymienia i ekrany i zrobia cos z tym nieszczesnym przejsciem dla pieszych???!!jak ja sie ciesze ze mamy w bloku wspanialych sasiadow ktorzy 'biara' sprawy w swoje rece i 'dzialaja' w imieniu nas wszystkichSmiledziekuje wam bardzo i pozdrawiamSmile
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Do³±czy³: ¦ro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Sk±d: Bia³ystok Wiadukt 5B

PostWys³any: Pon Pa¼ 15, 2012 16:32    Temat postu: Re: Ekrany

Nadal jestem za likwidacj± przej¶cia. 500m to spacerek dla zdrowia.
Co do chodnika miejsce jest jak najbardziej ok, wydzieli³bym miejsce metalowymi s³upami wkrêconymi w polbruk lub w wersji "soft" donicami na kwiatySmile
mieszkaniec234 
   

Zagl±dajacy


Wiek: 42
Do³±czy³: Czw Maj 10, 2012 11:02
Posty: 11
Sk±d: Bia³ystok

PostWys³any: Pon Pa¼ 15, 2012 18:58    Temat postu: Re: Ekrany

To mo¿e kto¶ jeszcze wyt³umaczy dlaczego jest taka wielka dziura w ekranach (do przej¶cia na przystanek) od strony lokali? Przecie¿ te ekrany na siebie nie zachodz± wiêc nie wyg³uszaj±!Uwa¿am ¿e tak jak to wygl±da w tej chwili jest bez sensu. Od drugiej strony wej¶cie na przystanek jest ok. A tak poza tym pomys³ z zasadzeniem zieleni jest OK.
JMKWIAD 
   

Nowy na forum


Wiek: 56
Do³±czy³: Nie Wrz 30, 2012 17:35
Posty: 3
Sk±d: Bialystok-Wiadukt

PostWys³any: Pon Pa¼ 15, 2012 19:07    Temat postu: Re: Ekrany

Ekrany prze¼roczyste s± ekranami odbijaj±cymi a nie t³umi±cymi tak¿e z jednej strony chroni± od ha³asu z ulicy ale niestety wszystkie ha³asy z drogi dojazdowej na nasze osiedle bêd± siê od nich odbija³y .Co odczuj± Ci co maj± mieszkania z tej strony.
Niestety co¶ za co¶Sad
toomoo 
   

Forumowicz


Do³±czy³: Pi± Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Sk±d: Bia³ystok

PostWys³any: Pon Pa¼ 15, 2012 22:31    Temat postu: Re: Ekrany

Przej¶cia nie ma co likwidowaæ, mo¿e widoczno¶æ nie jest super zadowalaj±ca, ale jak kto¶ nie czuje siê na si³ach niech nie przechodzi, ja jestem pewny ¿e jak siê rozejrzê to przejdê przez te przej¶cie ca³y i zdrowy.
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Do³±czy³: ¦ro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Sk±d: BIA£YSTOK

PostWys³any: Wto Pa¼ 16, 2012 15:45    Temat postu: Re: Ekrany

Mysle ze nie warto likwidowac przejscia bo jednak czesciej pokonuje sie je wracaj±c z przystanku , a wtedy lepsza jest widocznosc niz w drug± str .Oby wogole je oznaczyli dobrze po skonczonej budowie, tak zeby bylo z daleka widoczne tyle jest teraz mozliwosci.
Aczkolwiek uwazam ze powinny byc jednak swiatla ale niestety wiadomo ze miasto nie dolozy do tego bo i tak musi dolozyc do tej budowy gdyz projektant scianki jakiejs tam nie zaprojektowal i miasto musi dolozyc bo firma tego nie zrobi inaczej. z urzêdasami sie nie wygra taka prawda , mozna sprawe naglasniac ale i tak na niczym to stanie. a samochody teraz moze jezdza wolniej ale tak jak bylo powiedziane bo jest budowa, pozniej znowu bedzie 90/h , pozostaje na policje dzwonic niech patrole dadza jakies niech lapia tych wariatów , a nie stoj± tam gdzie nie powinni Smile
romanolo 
   

Zagl±dajacy


Wiek: 25
Do³±czy³: Czw Gru 15, 2011 20:54
Posty: 15
Sk±d: zza rieczki

PostWys³any: Nie Pa¼ 21, 2012 18:34    Temat postu: Re: Ekrany

z prze¼roczystymi ekranami te¿ jest problem Shocked http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/bialystok/trasa-kopernikowska-ekrany-akustyczne-nadal-zabija,1,5282804,region-wiadomosc.html

nie do¶æ, ¿e s³abo u nas z zieleni± to jeszcze by³oby bez ptaszków Zdziwiony
yoelizka 
   

Sta³y bywalec


Do³±czy³: Nie Mar 04, 2012 13:00
Posty: 97
Sk±d: Bia³ystok - Wiadukt

PostWys³any: Nie Pa¼ 21, 2012 21:43    Temat postu: Re: Ekrany

Albo dbamy o swoje bezpieczeñstwo albo o ptaszków ;/
kama81 
   

Sta³y bywalec


Do³±czy³: ¦ro Gru 07, 2011 16:20
Posty: 73
Sk±d: bialystok

PostWys³any: ¦ro Lis 14, 2012 9:55    Temat postu: Re: Ekrany

co z tego ze wypetali te pasy na zolto,jak i tak dalej nie widac nadjezdzajacych samochodow!!!nie powiem zebym czula sie bezpieczna....mimo tej 'poprawy'.
trollo 
   

Zagl±dajacy


Wiek: 57
Do³±czy³: Pon Kwi 23, 2012 19:00
Posty: 19
Sk±d: Bialystok

PostWys³any: Pi± Sty 11, 2013 9:09    Temat postu: Re: Ekrany

Autor tego pisma prawdopodobnie chcia³ nam daæ do zrozumienia, ¿e tylko technologia obecnie zastosowana (ekrany poch³aniaj±ce) ma parametry odpowiednie do ochrony przed natê¿eniem ha³asu zmierzonym przy ul. Wiadukt i Cio³kowskiego. Jednak je¶li istniej technologia która umo¿liwia zastosowanie ekranów przezroczystych o tych samych parametrach co ekrany nieprze¼roczyste to mo¿emy j± zastosowaæ.
Sprytne, bo takie ekrany nie istniej±.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Id¼ do strony Poprzednia    1, 2, 3    Nastêpna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat


 
Mo¿esz pisaæ nowe tematy
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Mo¿esz zmieniaæ swoje posty
Mo¿esz usuwaæ swoje posty
Mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ wypowiedzi zamieszczanych przez u¿ytkowników serwisu. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶æ z tego tytu³u odpowiedzialno¶æ karn± lub cywiln±.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Za³ó¿ forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama