portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » wejście na dach - breloki zbliżeniowe
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

wejście na dach - breloki zbliżeniowe

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
blazej.w 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Gru 01, 2011 21:55
Posty: 41
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 13:02    Temat postu: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Otrzymałem od przedstawiciela firmy AMBIT ofertę na założenie czytników, umożliwiających wejście na dach naszego bloku za pomocą breloków zbliżeniowych (już była ta kwestia poruszana na forum). Cena takiego zestawu do kontroli dostępu z centralą do odczytu danych na dowolnym laptopie i z zasilaniem awaryjnym (na dach wejdziemy jak nastąpi przerwa w dostawie prądu) wynosi (już ze wszystkimi materiałami i robocizną) 9 868 zł netto. Do każdego mieszkania zostanie przydzielony taki brelok zbliżeniowy, który umożliwi wejście na dach.
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 13:05    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Pomysł godny zastanowienia. Zanim jednak wydamy takie pieniądze zmieniłbym klamki i zobaczył co się będzie działo.
Karol888 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lis 21, 2011 16:36
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 22:21    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Jasne, zmienimy klamki, trochę się poprawi i pomysł ucichnie, bo przecież jest lepiej....
A pomysł jest, moim skromnym zdaniem, REWELACYJNY Very Happy

Po pierwsze, w razie nieprzyjemnego zdarzenia można bedzie odczytać jaki brelok - z jakiego numeru mieszkania - o jakiej godzinie wchodził. w połączeniu z kamerami da to super system. Może właściciele mieszkania zastanowią się, zanim wyślą podpitych znajomych na taras na "dymka"...

po drugie, takiego breloka nie można będzie powielić, więc nie będzie mogło wejsć pół Białegostoku na nasz taras Confused

Te dwa argumenty stawiają to rozwiązanie lata świetlne wyżej od klamek domofonowych.
kama81 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Gru 07, 2011 16:20
Posty: 73
Skąd: bialystok

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 12:31    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

a ja szczerze powiedziawszy,to ten dach bym zostawila tak jak jest teraz.i uwazam,ze te cale breloki sa zbedne,a pieniadze ktore trzeba bedzie na to wylozyc przeznaczylabym na cos innego,np. plac zabaw!z dachu i tak korzysta sie tylko pol roku,a zapewne chodzi tam blokowa mniejszosc,wiec uwazam ze to niepotrzebny wydatek.a dzieciaki nie maja sie gdzie bawic,a z roku na rok ich przybywaSmilenie kazdego stac na dodatkowe 'fanaberie' i koszta...moze ogrodzmy sie,zalozmy alarmy i wynajmijmy profesjonalna ochrone??!!a to co sie dzieje na dachu zostawiam bez komentarza.jak ktos bedzie chcial zrobic trzode to i z tym brelokiem to zrobi-takich niestety mamy mieszkancow(to wyjatki oczywiscie).pozdrawiamSmile
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 20:24    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Dzisiaj byłem swiadkiem jak grupa 7-8 kolesi z krokiem od spodni na wysokosci kolan opuszczała nasz taras widokowy na dachu. Nie rozpoznałem nikogo znajomego. Zdążyłem się zorientowac że byli to kolesie którzy zapewne nagrywali na dachu coś w rodzaju teledysku, bo byli w śród nich ludzie ze sprzetem video (kamera, statyw, boombox itp)
Pytanie. Kto ich tam wpuścił ?
Odpowiedź. Sami weszli bo dach był otwarty.
Karol888 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lis 21, 2011 16:36
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 21:20    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Droga "kamo81"
Te, jak to się wyraziłaś "fanaberie" rzeczywiście bedą nas drogo kosztować..... trzydzieści parę złotych na mieszkanie...... i to jednorazowo........ masakra........... może kredyt wziąć..........
A tak na poważnie powinno nas to wszystkich obchodzić, szczególnie Mamy z małymi Dziećmi, bo zdarzały się przypadki, że na parking leciały z dachu kamienie. Pół biedy na samochód, ale jak to przytrafiłoby się jednemu z naszych Pociech???
Nikt tu nie mówi o odgrodzeniu się i wynajęciu ochrony, to dwie różne i odrębne sprawy, proszę ich ze sobą nie łączyć.
misskiss 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 18:28
Posty: 91
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 21:26    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

kama81 napisał:
a ja szczerze powiedziawszy,to ten dach bym zostawila tak jak jest teraz.i uwazam,ze te cale breloki sa zbedne,a pieniadze ktore trzeba bedzie na to wylozyc przeznaczylabym na cos innego,np. plac zabaw!z dachu i tak korzysta sie tylko pol roku,a zapewne chodzi tam blokowa mniejszosc,wiec uwazam ze to niepotrzebny wydatek.a dzieciaki nie maja sie gdzie bawic,a z roku na rok ich przybywaSmilenie kazdego stac na dodatkowe 'fanaberie' i koszta...moze ogrodzmy sie,zalozmy alarmy i wynajmijmy profesjonalna ochrone??!!a to co sie dzieje na dachu zostawiam bez komentarza.jak ktos bedzie chcial zrobic trzode to i z tym brelokiem to zrobi-takich niestety mamy mieszkancow(to wyjatki oczywiscie).pozdrawiamSmile
ale argument :/ rownie dobrze moge powiedziec ze wole dach bo nie korzystam z placu zabaw ale tak nie powiem bo uwazam ze mozna zrobic tak ze kazdy bedzie zadowolony
yoelizka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 04, 2012 13:00
Posty: 97
Skąd: Białystok - Wiadukt

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 21:29    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

ale wybaczcie tą grupę "7-8 chłopaków" ktoś musiał najpierw wpuścić do klatki nieprawdaż? klatki nie są otwarte na oścież ;]
klementyna 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Wto Kwi 17, 2012 21:19
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Lip 04, 2012 12:55    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

breloki to swietny pomysl, ale uwazam, ze powinnismy tez wstawic bramki w przejsciach na kody lub te brelok i solidna brame wjazdowa jak to jest na wiekszosci nowych osiedli. Wtedy na pewno nikt obcy nie wejdzie na nasz teren, a kazdy bedzie czul sie bezpiecznie Wink pozdrawiam
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Śro Lip 04, 2012 15:17    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Grupę kolesi z kamerą widziałem wczoraj. Niestety ktoś musiał ich wpuścić do klatki to fakt.
Faktem jest również, że breloki są rozwiązaniem o niebo lepszym od klamek to oczywiste ale nie wszyscy członkowie naszej wspólnoty maja zamiar ponieść dodatkowe koszta.
Wiem też, że to nie duże koszta: breloki 35zł, monitoring i plac zabaw pewnie nie więcej niż 200zł i wiem, że są to koszta jednorazowe.
Niestety nie każdy to wie i nie każdy zapłaci i tyle.
Dlatego raz jeszcze odbijam piłeczkę do Zarządu aby podejmował decyzję i wdrażał dobre pomysły w życie.
Pozdr
Hope12 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 08, 2012 9:23
Posty: 26
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Lip 04, 2012 15:24    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

yoelizka napisał:
ale wybaczcie tą grupę "7-8 chłopaków" ktoś musiał najpierw wpuścić do klatki nieprawdaż? klatki nie są otwarte na oścież ;]

Godzina 15.00 etap I klatka od strony sklepu drzwi otwarte prawie na oścież. Klatka 2 w tym samym etapie zabezpieczenie w drzwiach odblokowane-można wejść bez kodu, bądź kluczy. Nikt nie musi nikogo wpuszczać bo sami sobie wejdą.
PS: Jak złapię tego kto odblokowuje te blokady w drzwiach.. rączki powykręcamKwadratowy
yoelizka 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 04, 2012 13:00
Posty: 97
Skąd: Białystok - Wiadukt

PostWysłany: Śro Lip 04, 2012 15:29    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

breloki dobry pomysł, ale dalej będą do klatki wpuszczani "obcy" z ulotkami,czy na słowa "cześć, to ja". Tylko tyle, ze na dach nie dojdą to zaczną po klatce całej chodzić i kraść co na niej znajdą ;/
Najprościej w świecie "Asy" niech nie wpuszczają na te słowa, bo nigdy to się nie skończy.
Breloki powinny być przynajmniej 2 na mieszkanie, bo trudno będzie się nim dzielić z innym domownikiem i będzie miał problem z wejściem do domu jak kogoś nie będzie.
Do tego zastanowiłabym się nad brelokami do garażu oraz komórek lokatorskich, bo nie każdy z tego korzysta, a za montaż ich nie będą chcieli płacić ludzie nie mający tam pomieszczenia czy miejsca parkingowego.
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Śro Lip 04, 2012 15:40    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Proponuję więc poddać pod głosowanie wszystkie tematy, które zalegają od miesięcy.
Mam masę pracy i zero wolnego czasu ale gdybyście potrzebowali kogoś do Zarządu do działania to ja si piszę Very Happy
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:57    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

Dzis około godz 10.30 pewien Pan zaczepił mnie z zapytaniem czy posiadamy kluczyki do drzwi wejściowych do garaży (winda i schody) ponieważ on tu przyjechał zakłądac gałki zamiast klamek. Czy cos wiecie na ten temat? Czy to nasza spręzyna czy to administrator się wykazał ? Niestety gałki narazie nie zostaną założone bo prawdopodobnie nie mamy tych kluczy i trzeba je dorobić.
aaadamw 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Lut 08, 2011 20:55
Posty: 56
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 9:40    Temat postu: Re: wejście na dach - breloki zbliżeniowe

A może my powinniśmy zacząć płacić administratorowi z takim opóźnieniem z jakim on spełnia nasze prośby... Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama