portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Sprawy osiedlowe - Zarząd
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Sprawy osiedlowe - Zarząd

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 11:46    Temat postu: Sprawy osiedlowe - Zarząd

Witam
Mam kilka uwag dotyczących podejmowania decyzji w imieniu mieszkańców naszego osiedla - skłonił mnie do tego wątek dotyczący monitoringu.
Jest wiele spraw, które powinny być już dawno rozstrzygnięte a wloką się niemiłosiernie długo: monitoring, dach, plac zabaw, parkowanie. Nie są to jakoś wybitnie trudne tematy a części rozwiązanie było podane na tacy np:
skoro na dach dostają się nie pożądane osoby wstawmy klamki domofonowe wtedy nikt nie wyjdzie ani nie wejdzie na dach bez klucza albo jaki jest problem w postawieniu kilka donic betonowych na chodniku przed blokiem wtedy żaden idiota nie zaparkuje na nim.
To samo dotyczy monitoringu i placu zabaw. Mam dziecko i obecny plac zabaw to jakiś żart. Pod kostką jest dobra podbudowa pod miękkie maty, wystarczy płot, ławki i zabawki - pytam jaki problem?????? Monitoring - wybieramy ofertę i zakładamy wszytko.
Nie rozumiem sensu tego aby każdy mieszkaniec decydował osobno. Większość chcę zakładamy, montujemy, robimy. Jest fundusz remontowy to na prawdę nie są duże koszta. Spotkania w parkingu to tylko stara czasu, wykłócanie się i narzekanie - żenada.
W związku z tym apel do Zarządu - do pracy!Ilu mieszkańców tyle głosów, są też wieczni malkontenci i tacy, którzy mają wszystko gdzieś. Pewne sprawy ciągną się zdecydowanie za długo.
Ciekaw jestem opinii pozostałych mieszkańców.
Pozdrawiam
morela41 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Sty 29, 2012 2:32
Posty: 57
Skąd: białystok

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 23:01    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

zgadzam się w 100 procentach.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Cze 27, 2012 8:32    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

Bez podpisania uchwały się raczej nie obędzie. Zarząd może przygotować uchwałę, z którą parę osób przebiegnie się po bloku i będzie sprawa załatwiona. Jak komuś nie odpowiada, to głosuje przeciw i po sprawie. Bezproduktywne gadanie nic tu nie pomoże - wystarczy proste tak albo nie.
_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
iwona34 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Pią Lip 06, 2012 20:58
Posty: 3
Skąd: kleosin

PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 14:38    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

WITAM jesli chodzi o plac zabaw zgadzam sie w zupelnosci wejscie na dach rowniez warto bylo by zabezpieczyc ale co do monitoringu uwazam ze to zbedny wydatek i niewiem kto wymyslil tak bezsensowny pomysl chyba ktos kto ma za duzo pieniedzy
misskiss 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 18:28
Posty: 91
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 19:26    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

iwona34 napisał:
WITAM jesli chodzi o plac zabaw zgadzam sie w zupelnosci wejscie na dach rowniez warto bylo by zabezpieczyc ale co do monitoringu uwazam ze to zbedny wydatek i niewiem kto wymyslil tak bezsensowny pomysl chyba ktos kto ma za duzo pieniedzy
na szczescie jestes w mniejszosci...
estera75 
   

Początkujacy


Wiek: 49
Dołączył: Wto Wrz 20, 2011 7:11
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 6:52    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

zgadzam się z iwoną34. Również uważam, że monitoring to zbędny wydatek. Pan który jest obecnie w zarządzie wymyślił breloki zbliżeniowe oraz monitoring. Uważam że każdy powinien zacząć od siebie, dbać o ład i porządek przy naszym bloku. LUDZIE POPATRZCIE JAKI SYF ROBICIE WOKÓŁ SIEBIE....? Co się dzieje przy śmietniuku. To na wsi jest czyściej niż u nas w wojewódzkim mieście. Uważacie, że kamery zmienią mentalność brudasów .... śmieszne?
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 7:29    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

estera75 napisał:
zgadzam się z iwoną34. Również uważam, że monitoring to zbędny wydatek. Pan który jest obecnie w zarządzie wymyślił breloki zbliżeniowe oraz monitoring. Uważam że każdy powinien zacząć od siebie, dbać o ład i porządek przy naszym bloku. LUDZIE POPATRZCIE JAKI SYF ROBICIE WOKÓŁ SIEBIE....? Co się dzieje przy śmietniuku. To na wsi jest czyściej niż u nas w wojewódzkim mieście. Uważacie, że kamery zmienią mentalność brudasów .... śmieszne?


Właśnie dlatego monitoring jest potrzebny. Bo jak widać przez prawie 2 lata mieszkańcy sami o siebie nie potrafią zadbać. To nie jest zbędny ani głupi wydatek - dla przykładu w Apartamentach Tysiąclecie, kiedy przyjechał pod bramę osiedla w minutę zjawił się ochroniarz, ta powinno być również u nas.
Koszt tez wcale nie są duże - w przeliczeniu na każde mieszkanie. Nie rozumiem ska mimo takiego dostępu do nowoczesnych rozwiązań ludzie nadal się ich boją.
Pozdrawiam
kama81 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Gru 07, 2011 16:20
Posty: 73
Skąd: bialystok

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 9:46    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

moim zdaniem monitoring to kiepski pomysl.co z tego ze kamery beda czy na dachu czy przy smietniku-kto zweryfikuje jaka osoba robi tam syf??ktos bedzie te tasmy ogladal,ktos bedzie chodzil po mieszkaniach i szukal winowajcy?i co,bedzie za to jakas kara?moim zdaniem to troche nieprzemyslany pomysl.a po drugie...rzeczywiscie,nie kazdego stac na dodatkowe doplaty,bo jak pozbiera sie to wszystko do kupy(monitoring,plac zabaw,wejscie na dach) to sie jednak pare groszy uzbiera jakby nie bylo.dlatego docinki typu "na szczescie jestes w mniejszosci" sa nie na miejscu bo kazdy ma prawo wyrazic swoja opinie i sie zgodzic lub nie!!!takze kazdy glos powinien byc brany pod uwage.pozdrawiamSmile
Karol888 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lis 21, 2011 16:36
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 10:30    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

Monitoring oprócz funkcji nagrywania odgrywa także funkcję psychologiczną, człowiek, który zostawiłby śmieci pod śmietnikiem, widząc kamerę na pewno zastanowi się, czy aby nie wrócić po kluczyk Smile. Najważniejszą cechą monitoringu jest prewencja. Sprawy poważniejsze bedą przekazywane służbom mundurowym i będa stanowiły niepodważalny dowód.
Odnośnie kasy: monitoring ok 200zł z zależności od metrażu i to rozbite na rok, breloki ok 35zł, plac zabaw ok 50zł (wszystko dane orientacyjne) wychodzi poniżej 300zł -gdzie jest problem? Jeżeli szkoda tych pieniędzy rozłóżcie to sobie na 10 lat o wiele lepszego standardu i spokoju psychicznego. Jeśli zamierzacie sprzedać, to mieszkanie w bloku z monitoringiem sprzeda się znacznie szybciej i drożej niż bez monitoringu. Trzeba spojrzeć z odpowiedniej perspektywy. Czytając posty mówiące, że to za dużo pieniądzy mam wrażenie, że mieszkamy w bloku socjalnym, w którym co druga rodzina jest na zasiłku... Rolling Eyes
misskiss 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 18:28
Posty: 91
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 10:35    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

kama81 napisał:
moim zdaniem monitoring to kiepski pomysl.co z tego ze kamery beda czy na dachu czy przy smietniku-kto zweryfikuje jaka osoba robi tam syf??ktos bedzie te tasmy ogladal,ktos bedzie chodzil po mieszkaniach i szukal winowajcy?i co,bedzie za to jakas kara?moim zdaniem to troche nieprzemyslany pomysl.a po drugie...rzeczywiscie,nie kazdego stac na dodatkowe doplaty,bo jak pozbiera sie to wszystko do kupy(monitoring,plac zabaw,wejscie na dach) to sie jednak pare groszy uzbiera jakby nie bylo.dlatego docinki typu "na szczescie jestes w mniejszosci" sa nie na miejscu bo kazdy ma prawo wyrazic swoja opinie i sie zgodzic lub nie!!!takze kazdy glos powinien byc brany pod uwage.pozdrawiamSmile
z tymi kosztami to juz nie przesadzaj podejrzewam ze wiecej wydajesz miesiecznie na jakies badziewie niz to wszystko by wynioslo (w przeliczeniu na 1 mieszkanca) wszystko sie da zrobic tak zeby kazdy byl zadowolony a jak trzeba bedzie wybierac no coz jedni postawia na monitoring inni np na plac zabaw...

Cytat:
Czytając posty mówiące, że to za dużo pieniądzy mam wrażenie, że mieszkamy w bloku socjalnym, w którym co druga rodzina jest na zasiłku...


nic dodac nic ujac
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 12:00    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

Wszystko jest ok, ja jestem za wszelkimi podnoszącymi standard zmianami, jednak nie podoba mi sie jedna rzecz odnosnie tych zmian. Opłata naliczana od metra mieszkania.
W takim samy stopniu z monitoringu bedzie korzystała osoba mieszkająca na 40 m2 i ta na 80 m2. To samo dotyczy innych spraw np plac zabaw czy breloki.
Powinno być podzielone po równo na każde mieszkanie.
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 12:06    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

tomek1979 napisał:
Wszystko jest ok, ja jestem za wszelkimi podnoszącymi standard zmianami, jednak nie podoba mi sie jedna rzecz odnosnie tych zmian. Opłata naliczana od metra mieszkania.
W takim samy stopniu z monitoringu bedzie korzystała osoba mieszkająca na 40 m2 i ta na 80 m2. To samo dotyczy innych spraw np plac zabaw czy breloki.
Powinno być podzielone po równo na każde mieszkanie.


Tutaj może być problem. Ja też nie do końca się z tym zgadzam - mam największe mieszkanie, niestety tutaj tez nie zawsze będzie zgoda np. ktoś kto nie ma dziecka nie będzie chciał płacić za plac zabaw w ogóle. Idea naliczania opłat w oparciu o m2 może nie jest do końca jasna ale wydaje się najbardziej uczciwa.
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 12:21    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

Tak, ale te sprawy które chcemy zrobić to nie są śmieci czy woda itp za co połaty są naliczane od metra. To co chcemy zrobić to jest podniesienie standardu mieszkania. i tu nie ma znaczenia czy ktos ma dziecko czy nie. Bo i ten co ma dziecko może chciec sprzedać kiedyś mieszkanie i ten co nei ma też moze sprzedawać. i jednemu i drugiemu powinno zalezec na tym, żeby jego obejście było ładne, bezpieczne itp. Co się automatycznie przełoży w przypadku sprzedaży na szybsze zainteresowanie.

Teraz jak czytam to co piszecie na forum o monitoringu to to ze opłata za monitoring ma być jednorazowa np 200 zł
jak było zebranie wspólnoty to tam padł temat ze oprócz opłaty instalacyjnej bedzie opłata na utrzymanie (konserwacje) tego monitoringu.
Jeśli bedzie tylko połata jednorazowa to zapłace tyle ile mi naliczą według moich metrów, ale jeśli bedzie trzeba płacić co miesiąc według ilości metrów to ja sie nie pisze na to.
Tak jak napisałem wcześniej. Monitoring to nie wywóz smieci które ja wyprodukowałem. Monitorin to podniesienie standardu mieszkańców wszystkich w takim samym stopniu i powinno byc po równo.
blazej.w 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Gru 01, 2011 21:55
Posty: 41
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 16:34    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

estera75 napisał:
Pan który jest obecnie w zarządzie wymyślił breloki zbliżeniowe oraz monitoring


Jeżeli pisząc powyższe chodziło Pani o mnie, chciałem jedynie wyjaśnić, iż gdyby czasem chodziła Pani na spotkania Wspólnoty, ewentualnie czytała ze zrozumieniem informacje zawarte w innych tematach na tym forum, to wówczas zauważyłaby Pani, iż to nie ja wymyśliłem założenie monitoringu i breloki, a jedynie właśnie jako członek Zarządu pozbierałem i przedstawiłem stosowne oferty.
Ponadto w związku z tym, iż większość osób we Wspólnocie Wiadukt 5 a i 5 b wypowiedziała się pozytywnie za założeniem monitoringu, to już z tego może wynikać, iż to nie są jedynie moje wymysły.
klementyna 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Wto Kwi 17, 2012 21:19
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 10, 2012 22:40    Temat postu: Re: Sprawy osiedlowe - Zarząd

anntonn napisał:
estera75 napisał:
zgadzam się z iwoną34. Również uważam, że monitoring to zbędny wydatek. Pan który jest obecnie w zarządzie wymyślił breloki zbliżeniowe oraz monitoring. Uważam że każdy powinien zacząć od siebie, dbać o ład i porządek przy naszym bloku. LUDZIE POPATRZCIE JAKI SYF ROBICIE WOKÓŁ SIEBIE....? Co się dzieje przy śmietniuku. To na wsi jest czyściej niż u nas w wojewódzkim mieście. Uważacie, że kamery zmienią mentalność brudasów .... śmieszne?


Właśnie dlatego monitoring jest potrzebny. Bo jak widać przez prawie 2 lata mieszkańcy sami o siebie nie potrafią zadbać. To nie jest zbędny ani głupi wydatek - dla przykładu w Apartamentach Tysiąclecie, kiedy przyjechał pod bramę osiedla w minutę zjawił się ochroniarz, ta powinno być również u nas.
Koszt tez wcale nie są duże - w przeliczeniu na każde mieszkanie. Nie rozumiem ska mimo takiego dostępu do nowoczesnych rozwiązań ludzie nadal się ich boją.
Pozdrawiam


najpier to trzeba miec brame zeby ochroniarz mogl sie tam zjawic jak we wspomnianych apartamentach.... Chcemy zabezpieczać dach brelokami, a reszta wspolnoty to co? Ogrodzmy się i za razem zabezpieczymy tez parking i plac zabaw. Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama