portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Rozliczanie za CO
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rozliczanie za CO

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 13:58    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

Wcześniejsze posty z tego tematu:

1) Mój post, Śro Mar 28, 2012 16:52:
"Kwota 35 tys. Jest to kwota zaliczek za CO zarówno mieszkań rozliczanych na podstawie ciepłomierzy jak i ryczałtu. Po zakończeniu okresu grzewczego mieszkania rozliczane za pomocą ciepłomierzy zostaną rozliczone na 0. Wtedy kwota, która zostanie będzie kwotą nadpłaty osób rozliczających się za pomocą ryczałtu."

2) Mój post, Czw Mar 29, 2012 12:26:
"Jeżeli chodzi o 50 tys. zł nadpłaty to ich nie mamy. Faktury za okres grzewczy jeszcze nie zostały opłacone w momencie wpisywania tych kwot. Prawdziwe nadwyżki będą znane dopiero po okresie grzewczym."

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 10:55    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

Jeżeli chodzi o rozliczenie CO to będzie przygotowany regulamin rozliczeń, w którym określony będzie sposób rozliczania centralnego ogrzewania i podgrzania wody.
Rozliczanie ogrzewania reguluje USTAWA z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Interesuje nas artykuł 45a. Jeżeli chodzi o zagospodarowanie nadwyżek pochodzących z zaliczek (nie zostało użyte słowo ryczałt a zaliczki należy rozliczyć) to sposobu wydawania zaliczek zbieranych na CO reguluje punkt 4 w/w artykułu:
"4. Koszty zakupu, o których mowa w ust. 2, są rozliczane w opłatach pobieranych od osób, o których mowa w ust. 2. Wysokość opłat powinna być ustalana w taki sposób, aby zapewniała wyłącznie pokrycie ponoszonych przez odbiorcę kosztów zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła."
Zainteresowanych sposobem rozliczania za CO zapraszam do zapoznania się z ustawą.
Administrator podtrzymał oferty na ciepłomierze, czyli 410 zł za ciepłomierz z zamontowaniem. Osoby chcące założyć ciepłomierz będą miały możliwość zapłacenia za niego w trzech ratach płaconych razem z czynszem.
Niniel napisał:
Parę postów wyżej ktoś pisał, że wysłał prośbę do Administratora o uzasadnienie twierdzeń tego pana i do tej pory nie dostał odpowiedzi. Cały następny dzień po zebraniu wspólnoty poświęciłam na czytanie komentarzy, przeglądanie orzecznictwa i praktyki i nie znalazłam nic, co potwierdzałoby jego teorię o wymaganiu zgody wszystkich członków wspólnoty na zamianę części parkingu na plac zabaw. Ponieważ nie znam się na wszystkim, a pan obsługuje pod względem prawnym Administratora, poprosiliśmy go podstawę prawną jego twierdzeń. Jak już wspomniałam, odpowiedzi nie dostaliśmy do dziś. Moim zdaniem, akurat w tej kwestii, ustawa jest jasna i nie pozostawia wątpliwości -chyba, że ten wymóg wynika z innych przepisów, ale nic na to nie wskazuje.

Odpowiedź została przeniesiona przez moderatora do tematu o placu zabaw.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
MamaMia24 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Sty 06, 2012 13:09
Posty: 22
Skąd: Białystok Wiadukt

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 19:20    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

Wiedziałam, że zaraz się podniosą głosy o tym, że ktoś zapłacił 1000 zł za licznik, a ktoś go dostanie z rozliczenia za darmo....Jeżeli któryś z moich sąsiadów podjął decyzję, że zapłaci dla Yuniwersalu 1000 zł, to trzeba było się 2 razy zastanowić, że przecież przepłaca, a nie teraz złościć się i podnosić bunt na forum mieszkańców. Nie zachowujmy się jak duże dzieci...
sigma2011 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 27, 2011 13:42
Posty: 20
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 11:10    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

grzennio napisał:

Trzeba dzwonić do administracji - numer telefonu jest na tablicy ogłoszeń rzy wejściu. W tym temacie jest napisane ile to kosztuje - dla przypomnienia 410 zł za ciepłomierz z zamontowaniem. Najlepiej pojawić się na zebraniu wspólnoty i tam poruszyć temat.


Witam,

Dzwoniłam dzisiaj do administracji (telefon z tablicy ogłoszeń), dali mi numer do hydraulika(ten sam co na tablicy ogłoszeń) żeby się z nim kontaktować. Zadzwoniłam do hydraulika. Hydraulik stwierdził że mechaniczne ciepłomierze kosztują 550zł, elektroniczne 650 i nie ma mowy o żadnym rozliczeniu w czynszu. Jak powiedziałam że podobno powinno to kosztować 410 zł to nie wiedział za bardzo o co chodzi, rzucił tylko że za 410zł to "oszuści montują chińszczyznę".

Skąd informacja że ciepłomierz kosztuje 410zł i można to rozliczyć w 3 ratach w czynszu? Gdzie konkretnie muszę zadzwonić. Będę wdzięczna za informację.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 17:05    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

sigma2011 napisał:
grzennio napisał:

Trzeba dzwonić do administracji - numer telefonu jest na tablicy ogłoszeń rzy wejściu. W tym temacie jest napisane ile to kosztuje - dla przypomnienia 410 zł za ciepłomierz z zamontowaniem. Najlepiej pojawić się na zebraniu wspólnoty i tam poruszyć temat.


Witam,

Dzwoniłam dzisiaj do administracji (telefon z tablicy ogłoszeń), dali mi numer do hydraulika(ten sam co na tablicy ogłoszeń) żeby się z nim kontaktować. Zadzwoniłam do hydraulika. Hydraulik stwierdził że mechaniczne ciepłomierze kosztują 550zł, elektroniczne 650 i nie ma mowy o żadnym rozliczeniu w czynszu. Jak powiedziałam że podobno powinno to kosztować 410 zł to nie wiedział za bardzo o co chodzi, rzucił tylko że za 410zł to "oszuści montują chińszczyznę".

Skąd informacja że ciepłomierz kosztuje 410zł i można to rozliczyć w 3 ratach w czynszu? Gdzie konkretnie muszę zadzwonić. Będę wdzięczna za informację.

Jest to oferta, którą otrzymał nasz administrator, konkretnie pan Piotr Kuźmicki. Podał ją na zebraniu wspólnoty Wiadukt 5A 5B. Ciepłomierz firmy LandisGyr.
Jeżeli chodzi o rozliczanie w czynszu to był to pomysł pana Kuźmickiego. Najlepiej dl niego dzwonić i egzekwować to, co mówi.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
blazej.w 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Gru 01, 2011 21:55
Posty: 41
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 19:19    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

grzennio napisał:
Jest to oferta, którą otrzymał nasz administrator, konkretnie pan Piotr Kuźmicki. Podał ją na zebraniu wspólnoty Wiadukt 5A 5B. Ciepłomierz firmy LandisGyr.
Jeżeli chodzi o rozliczanie w czynszu to był to pomysł pana Kuźmickiego. Najlepiej dl niego dzwonić i egzekwować to, co mówi.


Dokładnie tak. Rozmawiałem dzisiaj z administratorem na ten temat i powiedział, że ktoś przez pomyłkę skierował zamiast do tej firmy, która złożyła ofertę na założenie ciepłomierzy to do hydraulika. Więc proszę dzwonić do administratora (albo przez email) a on poda prawidłowy kontakt i wyjaśni kwestię rozliczenia tego w czynszu.
M.Aleks 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 24, 2012 8:06
Posty: 41
Skąd: Wiadukt 5B Białystok

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 19:56    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

Ja na zebraniu zapisalam sie na ten cieplomierz. Nastepnie dzwonilam do administratora, jakas mila pani powiedziala ze oddzwoni do mnie z informacja. I CISZA.
pogo84 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Paź 10, 2011 11:51
Posty: 11
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2012 21:33    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

hmm jeżeli jest opcja opłaty w czynszu za ciepłomierz to też bym założył... Wink
_________________
Zapraszam na www.epodlasie.com.pl
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 13:41    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

Zamówiłem dzisiaj montaż ciepłomierza. Administrator, konkretnie pan Piotr Kuźmicki, skierował mnie do firmy Visterma - tel. 85/6546753. Pod tym telefonem można zamówić montaż ciepłomierza, koszt to około 450 zł brutto.
W sprawie rozłożenia na raty trzeba kontaktować się z administratorem, najlepiej z panem Kuźmickim - tel. 85 745-80-31 lub bezpośrednio 663-863-884.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
mieszkaniec234 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Maj 10, 2012 11:02
Posty: 11
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 11:11    Temat postu: Re: Rozliczanie za CO

mam takie pytanie. Czy tych pieniędzy które zostały nie można przeznaczyć na monitoring lub na powiększenie placu zabaw??
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama