portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Zwrot pieniędzy z Yuniversalu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zwrot pieniędzy z Yuniversalu

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sasiadka00 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Mar 20, 2012 9:37
Posty: 4
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 9:46    Temat postu: Zwrot pieniędzy z Yuniversalu

Drodzy Sąsiedzi!

Jeden z mieszkańców naszego bloku powiedział mi, że trzeba pisać podania do Yuniversalu o zwrot różnicy kosztów za poniesione opłaty ryczałtowe do momentu założenia liczników/podpisania aktu notarialnego. Przecież każdy z nas na początku płacił tzw. zaliczki na media dla Yuniversalu. A rzeczywiste zużycie mogło być dużo mniejsze. Ja napisałam podanie i dostałam wyliczenie, że należy mi się ponad 200 zł. tylko za 2 miesiące. Co jak co, ale tyle pieniędzy piechotą nie chodzi Smile

Pozdrawiam!
sasiadka00 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Mar 20, 2012 9:37
Posty: 4
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 10:42    Temat postu: Wzór podania

Do:
Zarząd Spółki
Yuniversal Podlaski sp. z o.o.
ul. Piękna 3
15-282 Białystok


PODANIE

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrot różnicy kosztów za poniesione opłaty ryczałtowe do momentu założenia liczników dla mieszkania nr... przy ul. Wiadukt .... Zwrot proszę wpłacić na konto:


Z poważaniem

(+ umieścić swoje dane)
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 12:17    Temat postu: Re: Zwrot pieniędzy z Yuniversalu

sasiadka00 napisał:
Drodzy Sąsiedzi!

Jeden z mieszkańców naszego bloku powiedział mi, że trzeba pisać podania do Yuniversalu o zwrot różnicy kosztów za poniesione opłaty ryczałtowe do momentu założenia liczników/podpisania aktu notarialnego. Przecież każdy z nas na początku płacił tzw. zaliczki na media dla Yuniversalu. A rzeczywiste zużycie mogło być dużo mniejsze. Ja napisałam podanie i dostałam wyliczenie, że należy mi się ponad 200 zł. tylko za 2 miesiące. Co jak co, ale tyle pieniędzy piechotą nie chodzi Smile

Pozdrawiam!

YP rozliczył całość płaconych przez Ciebie opłat ryczałtowych? U nas nie rozliczył całości wpłacanych pieniędzy, tylko część (rozliczona została woda i prąd, nie rozliczono CO).

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 13:45    Temat postu: Re: Zwrot pieniędzy z Yuniversalu

grzennio napisał:
rozliczona została woda i prąd, nie rozliczono CO
W III etapie rozliczanie CO nie ma sensu, bo liczniki założono po sezonie grzewczym.
Ja też mam rozliczoną tylko wodę/kanalizację i prąd.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 14:36    Temat postu: Re: Zwrot pieniędzy z Yuniversalu

dojarek napisał:
grzennio napisał:
rozliczona została woda i prąd, nie rozliczono CO
W III etapie rozliczanie CO nie ma sensu, bo liczniki założono po sezonie grzewczym.
Ja też mam rozliczoną tylko wodę/kanalizację i prąd.

Da się rozliczyć CO, bo YP płacił za CO dla MPECu na podstawie wskazań ciepłomierza. Zapłacił więc dla MPECu, albo dla wspólnoty Wiadukt 5 (mamy 1 ciepłomierz dla budynku o ile mi wiadomo) na podstawie ciepłomierza zbiorczego. Ma też zbiorcze zaliczki wpłacone przez nas. zaliczki - faktura = pieniądze do zwrotu dla mieszkańców
Pieniądze do zwrotu wystarczy podzielić w takich samych proporcjach, w jakich były przez nas wpłacane zaliczki, czyli od m2 powierzchni mieszkania i mamy rozliczone CO.
Nie ma w tym tak na prawdę nic trudnego i YP powinien to zrobić, skoro rozliczył pozostałe media (prąd był rozliczany przez YP mimo braku liczników na klatkach, po zalicznikowaniu rozliczało nas już PGE). Większa część płaconych przez nas zaliczek jest tak na prawdę nie rozliczona i stanowi dodatkowy zysk YP.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 15:06    Temat postu: Re: Zwrot pieniędzy z Yuniversalu

grzennio napisał:
Da się rozliczyć CO, bo YP płacił za CO dla MPECu na podstawie wskazań ciepłomierza.
Nie bronię YP, ale nie bardzo widzę rozliczenie CO w sytuacji, kiedy część mieszkań stała pusta, część była wykańczana/zamieszkana (więc pewnie dość mocno grzana). Dla mnie sytuacje jest prosta - ryczałt dla YP dopóki nie ma liczników, a po założeniu liczników - rozliczenie z dostawcami wg zużycia. To nie zmienia faktu, że YP sobie na pewno na tym zarobił, ale ja się na to zgodziłem, zgadzając się na określony ryczałtowy czynsz za m2.
grzennio napisał:
prąd był rozliczany przez YP mimo braku liczników na klatkach, po zalicznikowaniu rozliczało nas już PGE
Na rozliczeniu jest wyraźnie zaznaczone, że kwoty pobrane przed założeniem liczników energii nie są brane do rozliczenia.

A tak na marginesie, nie rozumiem sytuacji, kiedy część mieszkań ma liczniki CO (z własnej woli), a część nie. Precyzując, nie rozumiem, dlaczego wszystkie mieszkania nie mają liczników obowiązkowo.


Ostatnio zmieniony przez dojarek dnia Tue Mar 20, 2012 21:27, liczba edycji: 1
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama