portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Spotkanie mieszkańców
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Spotkanie mieszkańców

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
blazej.w 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Gru 01, 2011 21:55
Posty: 41
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 23:23    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

W związku z tym, iż nie wszyscy z osób zainteresowanych sprawami naszych Wspólnot byli na dzisiejszym spotkaniu w skrócie postaram się przedstawić poruszane sprawy, z prośbą o dalszą dyskusję.
1. Zdecydowana większość osób podnosiła kwestię zmiany członków Zarządu w ten sposób, aby składał się jedynie z mieszkańców Wspólnot. W tym miejscu zostało podniesione, że dla lepszej współpracy pomiędzy dwiema Wspólnotami korzystnym było by, aby w skład zarządów każdej z nich wchodziły np. po dwie czy trzy osoby (mogą być te same) z obu Wspólnot.
2. Były liczne głosy na temat zmiany Administratora. Jak mówiłem w trakcie spotkania, jako mieszkaniec Wspólnoty Wiadukt 5 a i b nie mam do jego pracy zastrzeżeń. Te kwestie, które były podnoszone na listopadowym zebraniu były na bieżąco wykonywane. Moim zdaniem w przypadku ustanowienia Zarządu w całości złożonego z mieszkańców, który będzie miał za zadanie egzekwować od Administratora wykonywanie podjętych przez mieszkańców uchwał, nie ma potrzeby jego zmiany. Nie chcąc powtarzać tego, co już było na tym forum wiele razy podkreślane, to my mieszkańcy – właściciele lokali sprawujemy zarząd nad naszym blokiem. Administrator ma za główne zadanie zajmować się bieżącymi sprawami i prawidłowym funkcjonowaniem bloku. W związku z tym, że zdania na ten temat są podzielone proponuję dyskusję na ten temat.
3. Wpisanie do porządku obrad głosowania nad monitoringiem, placem zabaw czy trzepakiem. W następnym tygodniu postaram się pozbierać oferty od firm zajmujących się tym i napiszę jak te oferty wyglądają i jakie są propozycje, w tym przybliżone koszty, które będziemy musieli w związku z tym ponieść.
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 23:24    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

Fajnie było zobaczyć, że jest sporo ludzi, którzy są zainteresowani losami naszego cichego, zielonego zakątka.
Szczerze mówiąc, myślałem, że frekwencja będzie dużo gorsza.

Jeszcze tak mi przyszło do głowy, po wysłuchaniu żali na obcy element buszujący po dachu, że tak na dobrą sprawę, to ja nie miałbym nic przeciwko, żeby ten dach zamknąć na cztery spusty - skoro więcej przez niego problemów, niż pożytku.
Ewentualnie możnaby zamki zmienić, a klucze "wydzielać" osobom chcącym pogrillować - wtedy będzie wiadomo, kto na tym dachu jest i kiedy.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 8:21    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

Na spotkaniu poruszona była kwestia sprawy informacji o istnieniu forum osiedlowego. Proponuję, żeby na tablicy ogłoszeń umieścić adres forum. Krótka informacja, na przykład o treści:
"http://bialystok-w-zieleni.mojeosiedle.pl
internetowe forum naszego bloku".
Wywieszę taką informację w swojej klatce, proponuję zrobić podobnie w pozostałych klatkach. Forum jest dobrym sposobem komunikacji między mieszkańcami i dobrze by było, jakby jak najwięcej mieszkańców na forum wchodziło.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
rafalk 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 19:18
Posty: 62
Skąd: Białystok-Waidukt

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 9:35    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

grzennio napisał:
...adres forum. Krótka informacja, na przykład o treści:
"http://bialystok-w-zieleni.mojeosiedle.pl
internetowe forum naszego bloku".


Jeżeli już to lepiej adres wiadukt5.pl domena jest wykupiona, i przekierowuje w to samo miejsce.

Pozdrawiam

Rafał
mrowcia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 08, 2011 17:11
Posty: 24
Skąd: białystok

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 10:08    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

Niestety nie moglam uczestniczyc we wczorajszym zabraniu. Zastanawia mnie jednak fakt czy byli obecni przedstawiciele etapu I. Nie rozumiem dlaczego nikt nie podjął tematu zamknięcia terenu na którym stoi blok, w tym wstawienie bramek w wejściach do klatek, określanych mianem przejśc. Nie wiem jak jest w etapach II i III, ale w etapie I notorycznie dochodzi do wyłamywania drzwi wejściowych, klamek, niszczenia klatki schodowej i windy, brudzenie i malowanie po scianach w przejściu. Klatka schodowa wyglada jakby miala 13 lat a nie 3. Wypadaloby w końcu skończyc ten cyrk i ograniczyc dostęp do bloku osób z zewnątrz. Etap III ma tak zwane ślepe wejście, natomiast dwa pozostale sa przelotowe i nagiminnie dochodzi do aktów wandalizmu. Ponadto niedługo zrobi sie ciepło i na dziedzińcu znowu pojawiają się nieproszeni goście. Zamiast szlabanów może wstawilibysmy bramy...
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 11:22    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

mrowcia napisał:
Zastanawia mnie jednak fakt czy byli obecni przedstawiciele etapu I.
Byli.
mrowcia napisał:
Nie rozumiem dlaczego nikt nie podjął tematu zamknięcia terenu na którym stoi blok
Podjął. I tutaj, na forum, jakiś czas temu i wczoraj na spotkaniu też taki problem został poruszony.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 11:58    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

dojarek napisał:
mrowcia napisał:
Zastanawia mnie jednak fakt czy byli obecni przedstawiciele etapu I.
Byli.
mrowcia napisał:
Nie rozumiem dlaczego nikt nie podjął tematu zamknięcia terenu na którym stoi blok
Podjął. I tutaj, na forum, jakiś czas temu i wczoraj na spotkaniu też taki problem został poruszony.

Proponuję uzupełnienie postu Błażeja o to, co mu umknęło. Wiadomo, że nie wszystko był w stanie zapisać, zapamiętać bądź nawet usłyszeć.
Jak ktoś ma jeszcze inne, nieporuszone na forum czy spotkaniu sprawy niech napisze na forum, będzie można o tym podyskutować, ewentualnie wpisać daną sprawę w porządek przyszłego zebrania wspólnoty.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
mrowcia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 08, 2011 17:11
Posty: 24
Skąd: białystok

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 12:42    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

dojarek napisał:
mrowcia napisał:
Zastanawia mnie jednak fakt czy byli obecni przedstawiciele etapu I.
Byli.
mrowcia napisał:
Nie rozumiem dlaczego nikt nie podjął tematu zamknięcia terenu na którym stoi blok
Podjął. I tutaj, na forum, jakiś czas temu i wczoraj na spotkaniu też taki problem został poruszony.


Ok. Dziękuję za informację.
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 18:40    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

Byłem na wczorajszym spotkaniu wytrzymałem jedynie 30 minut - farsa. Gorzkie żale na wspólnotę developera i administratora, narzekanie na wszystko według mnie nic w ciągu tych 30 minut nie zostało powiedziane ani ustalone.
Jeśli chodzi o kwestie formalne to uważam, że zarówno monitoring jak i plac zabaw i wszelkie inne kwestie zanim zostaną poddane pod głosowanie muszą zostać w pełni ustalone i wyjaśnione jeśli będę wiedział na co to zagłosuję.
Ja nie mieszkam zbyt długo ale zawsze jak chcę coś załatwić to załatwiam nie widzę problemu nie gadam tylko robię.
Poza tym monitoring i plac zabaw przy takiej ilości mieszkań nie powinien wynieść więcej niż 100 zł od mieszkania tyle.
Pozdrawiam
aaadamw 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Lut 08, 2011 20:55
Posty: 56
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 22:44    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

dojarek napisał:

Jeszcze tak mi przyszło do głowy, po wysłuchaniu żali na obcy element buszujący po dachu, że tak na dobrą sprawę, to ja nie miałbym nic przeciwko, żeby ten dach zamknąć na cztery spusty - skoro więcej przez niego problemów, niż pożytku.
Ewentualnie możnaby zamki zmienić, a klucze "wydzielać" osobom chcącym pogrillować - wtedy będzie wiadomo, kto na tym dachu jest i kiedy.


a żeby dostać przydział, koniecznie trzeba złożyć podanie, przy czym termin oczekiwania na rozpatrzenie będzie wynosił dwa tygodnie... Smile

przepraszam, ale chyba żartujesz...
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 8:25    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

dojarek napisał:
Jeszcze tak mi przyszło do głowy, po wysłuchaniu żali na obcy element buszujący po dachu, że tak na dobrą sprawę, to ja nie miałbym nic przeciwko, żeby ten dach zamknąć na cztery spusty - skoro więcej przez niego problemów, niż pożytku.
Ewentualnie możnaby zamki zmienić, a klucze "wydzielać" osobom chcącym pogrillować - wtedy będzie wiadomo, kto na tym dachu jest i kiedy.


Odcinanie nogi, która boli nie jest rozwiązaniem. Każdy z mieszkańców ma przecież klucz od wejścia wystarczy odrobina obowiązkowości i po temacie nikt obcy nie wejdzie skoro drzwi będą zamknięte. Wraca również temat zamknięcia wejścia na osiedle.
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 11:06    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

aaadamw napisał:
a żeby dostać przydział, koniecznie trzeba złożyć podanie, przy czym termin oczekiwania na rozpatrzenie będzie wynosił dwa tygodnie...
Ja myślałem o zgłaszaniu co najmniej rok wcześniej.
aaadamw napisał:
przepraszam, ale chyba żartujesz...
Nie. Z mojego punktu widzenia (z obserwacji swoich i narzekań innych) widzę, że dach ma więcej plusów ujemnych niż dodatnich.
anntonn napisał:
wystarczy odrobina obowiązkowości
Oczywiście. Ty to wiesz i ja to wiem. Widzisz tą obowiązkowość? Bo ja nie.
To, że sobie na forum pogadamy, że to źle, to jeszcze gorzej, nic nie zmieni.
anntonn napisał:
nikt obcy nie wejdzie skoro drzwi będą zamknięte
No, ale wchodzą. Bo drzwi nie są zamknięte. Co z tego, że 95% ludzi (optymistycznie) będzie obowiązkowa, jeśli pozostali będą mieli to tam, gdzie pan może pana majstra w dupę pocałować.
Krzysiek.S 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lut 19, 2012 12:38
Posty: 34
Skąd: Białystok, Wiadukt

PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 12:52    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

Witam. Nie mogłem być na spotkaniu czego żałuje, więc tu chciałbym dodać jeszcze jeden punkt do omówienia. Otóż czy byłaby możliwość zamontowania słupków ograniczających wjazd do klatki w III etapie?? To już się zaczyna nudne jak trzeba się przeciskać między samochodami a murem.
Krzysiek.S 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lut 19, 2012 12:38
Posty: 34
Skąd: Białystok, Wiadukt

PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 12:56    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

Co do dachu. Skoro jest z nim taki problem to może rozwiązałoby problem zamontowanie gałek zamiast klamki od strony klatki tak aby wejście było możliwe tylko poprzez użycie klucza. Coś w stylu wejścia do klatki. Bez klucza nie wejdziesz (uprzedzam komentarze innych - jakby nie było domofonu)
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 21:51    Temat postu: Re: Spotkanie mieszkańców

Krzysiek.S napisał:
Co do dachu. Skoro jest z nim taki problem to może rozwiązałoby problem zamontowanie gałek zamiast klamki od strony klatki tak aby wejście było możliwe tylko poprzez użycie klucza. Coś w stylu wejścia do klatki. Bez klucza nie wejdziesz (uprzedzam komentarze innych - jakby nie było domofonu)

Wydaje mi się to znakomitym pomysłem i chyba niedrogim Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama