portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Odśnieżanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odśnieżanie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
beata.hapon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 10:24
Posty: 13
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 16:10    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Tak jak już pisałam wcześniej fundusz remontowy zaczęliśmy płacić od stycznia.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 16:31    Temat postu: Re: Odśnieżanie

beata.hapon napisał:
Tak jak już pisałam wcześniej fundusz remontowy zaczęliśmy płacić od stycznia.

Masz jak najbardziej rację, to ja namotałem.
Jeżeli chodzi o odśnieżanie to dziś zostało odśnieżone.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 8:46    Temat postu: Re: Odśnieżanie

zapytam w tym temacie, powiedzcie mi dlaczego niby jeden blok a są dwie wspólnoty? Jak to się zrobiło że tak jakoś oddzielnie? Chyba że jest jedna a ja jakoś to źle odczytuje.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 9:22    Temat postu: Re: Odśnieżanie

toomoo napisał:
zapytam w tym temacie, powiedzcie mi dlaczego niby jeden blok a są dwie wspólnoty? Jak to się zrobiło że tak jakoś oddzielnie? Chyba że jest jedna a ja jakoś to źle odczytuje.

Etap I był wcześniej oddany do użytkowania, ludzie dostali akty notarialne. Oddanie do użytku wiąże się z powstaniem wspólnoty. Zrobienie jednej wspólnoty jest możliwe za pomocą zmiany każdego aktu notarialnego.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
morela41 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Sty 29, 2012 2:32
Posty: 57
Skąd: białystok

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 2:42    Temat postu: fundusz

Witam wszystkich bardzo serdecznie na forum.
Mam pytanie dotyczące funduszu remontowego na co dokładnie jest zbierany, bo o ile wiem przez 5 lat mamy gwarancję np na popękane ścianki i tp. a yuniversal ma nawet odmalować klatki przed upływem tego terminu.
a o ile dobrze licze koszt jak dobrze pamietam około 20 zł razy ilośc mieszkań to sporo (nie wiem ile wszystkich razem mieszkań jest).
Jeżeli ktoś mógłby to wyjaśnić,
z góry dziękuję i pozdrawiamWink
estera75 
   

Początkujacy


Wiek: 49
Dołączył: Wto Wrz 20, 2011 7:11
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 16:46    Temat postu: fundusz remontowy

Fundusz remontowy naliczany jest od stycznia 2012 roku i wynosi 50 groszy od metra kwadratowego mieszkania. Decyzja taka zapadła na zebraniu wspólnoty 5A i 5B, które odbyło się pod koniec listopada zeszłego roku. Początkowo miało być 20 groszy od metra, jednak większość zadecydowała, iż będzie 50 groszy. Chodzi o naprawdę spore pieniądze. Nie wiem dokładnie, ale załóżmy, że we wspólnocie 5A jest 60 mieszkań, natomiast we wspólnocie 5B jest 117 mieszkań. Zliczyć wszystko do kupy, wychodzi niezła sumka... Moim zdaniem teraz w przypadku jakiejś awarii czy szkody, wszystko załatwi fundusz remontowy a gwarancja Yun... pójdzie w odstawkę. Takie czasy kupiłeś martw się sam i sam płać!
morela41 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Sty 29, 2012 2:32
Posty: 57
Skąd: białystok

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 22:10    Temat postu: fundusz

Jak dobrze zrozumiałam to niby moje pieniądze pójdą na remonty itp a yuniversal na tym zaoszczędzi, czy oni już nie wystarczająco zaoszczędzili na naszym bloku, np na zieleni wokół i na tarasach , na placu zabaw a my mamy jeszcze płacić za remonty.
Nie podoba mi się takie wykorzystywanie mieszkańców na wszystkim, a teraz my musimy za własne pieniążki do wszystkiego dokładać, myślę że te pieniążki powinny pójść na co innego, na to czego yuniversal nam nie dał lub nie zrobił a co jest potrzebne.
Naprawdę tu chodzi o nie złą kasę nie róbmy prezentu yuniversalowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak sadzicie?????????????????????????????????
POZDRAWIAM
fikolka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 02, 2012 21:01
Posty: 19
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 8:03    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Wydaje mi się, że naprawy gwarancyjne to jedno, a remonty/wydatki z funduszu to drugie. Nie sądzę, że można dowolnie dysponować funduszem, tzn. bez wcześniejszego ustalenia z mieszkańcami. Toczy się dyskusja o monitoringu, powiększaniu placu zabaw i odśniezaniu parkingu i właśnie na to mogą pójść pieniądze z funduszu remontowego. Dobrze, że zaczęliśmy (5B i 5A) zbierać na ten fundusz już teraz, bo łatwiej jest zbierać na bieżąco niż później, gdy pojawią się niespodziewane wydatki, zbierać podpisy pod uchwałą lub zwoływać zebranie. Gdy okaże się, że fundusz jest za duży w stosunku do potrzeb, to można go przecież zmniejszyć.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 18:39    Temat postu: Re: Odśnieżanie

fikolka napisał:
Wydaje mi się, że naprawy gwarancyjne to jedno, a remonty/wydatki z funduszu to drugie. Nie sądzę, że można dowolnie dysponować funduszem, tzn. bez wcześniejszego ustalenia z mieszkańcami. Toczy się dyskusja o monitoringu, powiększaniu placu zabaw i odśniezaniu parkingu i właśnie na to mogą pójść pieniądze z funduszu remontowego. Dobrze, że zaczęliśmy (5B i 5A) zbierać na ten fundusz już teraz, bo łatwiej jest zbierać na bieżąco niż później, gdy pojawią się niespodziewane wydatki, zbierać podpisy pod uchwałą lub zwoływać zebranie. Gdy okaże się, że fundusz jest za duży w stosunku do potrzeb, to można go przecież zmniejszyć.

Dokładnie tak jak piszesz. Yp daje gwarancję na 2 lata, wszelkie usterki do tego okresu wynikłe z nieprawidłowego montażu, projektu czy wady materiałowe pokrywa Yp. Po tym okresie jest to na naszym majątku. Fundusz remontowy jest rozdzielany przez nas na zebraniach wspólnoty. O to, w jaki sposób go wydamy możemy mieć wyłącznie do siebie.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
Beatrix1 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Lut 05, 2012 21:34
Posty: 8
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Lut 15, 2012 20:02    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Popieram poprzednika lepiej teraz zacząć zbierać pieniądze a nie dopiero jak coś się stanie i będzie trzeba jednorazowo dużo zapłacić.
AnioL123 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pon Gru 05, 2011 20:34
Posty: 34
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 22:07    Temat postu: odśnieżanie

Ciekawe za co płacimy administratorowi około 10000 tysia za dwie sprzątaczki i pana do odśnieżania hehe dobry biznes robi na nas koleś zwłaszcza że za wszystko płacimy a zwłaszcza ten drogi piasek którego nigdy nie widziałem pewnie w piaskownicy się skończył Very Happy
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 18:34    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Masz rację, 3 lata. To nawet lepiej. 2 lata z rozpędu napisałem, teraz prawie wszystko ma 2 lata gwarancji.
_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
AnioL123 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pon Gru 05, 2011 20:34
Posty: 34
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Lut 22, 2012 21:39    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Rękojmia a gwarancja to dwie różne sprawy np:gwarancja obejmuje zainstalowane rzeczy (TYNKI-BETON-IZOLACJA-ZAWORY-w budynku niektóre mają 2-5-a nawet 10 lat natomiast rękojmia obejmuje wady wykryte podczas budowy budynku i stosowanych materiałów i norm lub ukrytych np tak jak u mnie ciąg wsteczny komina wentylacyjnego!!!!A gwarancja to np montaż okien u mnie występuje narośl pleśniowa w wyniku nieprawidłowego montażu okien i być może nieprawidłowej instalacji wentylacyjnej tak czy inaczej nie zamierzam pozostawić tej sprawy "samopas"
AnioL123 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pon Gru 05, 2011 20:34
Posty: 34
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 21:10    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Moim zdaniem umowa jaką mamy z administratorem jet totalnie na naszą niekorzyść,za wszystko musimy płacić dodatkowo a ten człowiek kasuje nas jak za zboże 200 mieszkań,poszukajmy alternatywy i zawrzyjmy umowę z odśnieżaniem sprzątaniem itp.Nie musimy za to płacić bo jesteśmy bardzo dużą wspólnotą!
morela41 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Sty 29, 2012 2:32
Posty: 57
Skąd: białystok

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 23:56    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Nasz parking wygląda tragicznie, albo ludzie wyznaczeni do tego się zabiorą, (ale po moim telefonie nie widać efektu) albo - propozycja; niech każdy z mieszkańców który ma samochód odśnieży 1 miejsce postojowe, będzie szybciej i bez nerwów. bo tak jak jest to koszmar ani w 1 ani w 2 stronę!!!
a może jeszcze jakieś propozycje????
dbajmy o swój komfort wjazdu i wyjazdu i o bezpieczeństwo, bo w takiej sytuacji myślę ,że nie ma bezpiecznego samochodu!!!
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama