portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Odśnieżanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odśnieżanie

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
123kitka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Sty 22, 2012 8:00
Posty: 2
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 19:34    Temat postu: Odśnieżanie

Co myślicie na temat odśnieżania parkingu i drogi wokół naszego bloku? Czy uważanie że trzeba zainterweniować w tej kwestii u naszego administratora.
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 21:15    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Fakt robi się coraz więcej tego śniegu... Kwasny
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 21:54    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Czy jest ustalona godzina, o której mają zacząć odśnieżać? Dzisiaj rano (ok. 7) wyglądało to źle. Moim skromnym zdaniem, najpóźniej o szóstej wyjazdy z parkingów podziemnych i sam parking powinny być już szuflowane i posypywane piaskiem. Dzwońcie jutro do administratora, jak rano będą problemy.

Przeprowadziłem się ze spółdzielni mieszkaniowej i złego słowa na nią nie mogę powiedzieć, jeśli chodzi o odśnieżanie. Tu jest póki co, dużo gorzej.
beata.hapon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 10:24
Posty: 13
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 9:47    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Można ciągle interweniować i nie wiem czy coś da.Dzisiaj rano miała być kolejna interwencja ale jak do tej pory patrze przez balkon to nie zostało odśnieżoneSad

Mam informacje że jeżeli chodzi o odśnieżanie, to wygląda to w ten sposób, że to co da się odśnieżyć "ludzkimi mięśniami" - głównie chodniki - jest to wliczone w koszty administrowania,a koszty sprowadzenia większego pojazdu do odśnieżania parkingu ponosi Wspólnota.

Może w ramach lepszego zapoznania się z sąsiadami to zakupimy łopaty i codziennie będziemy się spotykać i odśnieżać,bo jak tak dalej będzie to niedługo nie wyjedziemy nigdzie z naszego osiedlaSad

Pozdrawiam
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 10:08    Temat postu: Re: Odśnieżanie

dojarek napisał:
A na serio, to chyba oczywiste, że obydwie, wg zasad rozliczania jeszcze nie ustalonych, a poruszonych w innym wątku.

Wspólnota 5A 5B ma także podpisaną umowę z administratorem, najprawdopodobniej identyczną. Za administrowanie płacimy z tego co pamiętam w zależności od m2 mieszkania, więc jest to chyba mniej więcej dobrze podzielone. Trzeba będzie coś zrobić z odśnieżaniem, bo jazda po parkingu przypomina rodeo.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 10:55    Temat postu: Re: Odśnieżanie

grzennio napisał:
Wspólnota 5A 5B ma także podpisaną umowę z administratorem, najprawdopodobniej identyczną.
Kiedy i kto ją podpisał? YP, jako zarząd? Jeszcze przed pierwszym zebraniem wspólnoty? Czy jest gdzieś dostępna do wglądu?
grzennio napisał:
Trzeba będzie coś zrobić z odśnieżaniem, bo jazda po parkingu przypomina rodeo.
Problem jest taki, że chodniki wcale nie są odpowiednio wcześnie i odpowiednio często odśnieżane. Jak zlecimy administratorowi jeszcze parking i wyjazdy z garaży, i oni będą się tak samo do tego przykładać, to to będą pieniądze wywalone w błoto (a raczej w śnieg).
O której dzisiaj w nocy przestało padać? A panią z szuflą widziałem około dziewiątej. O tej porze to już kto miał nogę złamać, to już dawno złamał.
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:18    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Mówimy o składowych pozycji "Administrowanie" (liczonej za m2 mieszkania) na rozliczeniach indywidualnych, tak?
Jeśli masz umowę w wersji elektronicznej, to podeślij mi ją na maila (masz go w PW przy okazji wpłat na domenę).
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:31    Temat postu: Re: Odśnieżanie

dojarek napisał:
Kiedy i kto ją podpisał? YP, jako zarząd? Jeszcze przed pierwszym zebraniem wspólnoty? Czy jest gdzieś dostępna do wglądu?

Podpisał zarząd wspólnoty i zarazem właściciel 100% mieszkań w tamtym momencie - czyli YP (taki mój domysł, zapewne trafny). Umowę ma zarząd jak i administrator, można się do nich zgłosić. Pierwsze spotkanie wspólnoty odbyło się parę miesięcy po oddaniu budynku do użytku, w dodatku podejrzewam że jeszcze nie każdy nawet teraz ma akt notarialny. Czekanie z wyborem administratora na podpisanie przez wszystkich aktów notarialnych byłoby według mnie łagodnie mówiąc problematyczne.
Administrator nie jest idealny, ale sporo rzeczy możemy zmienić my sami. Jak nikt nie zadzwoni do administratora i nie zgłosi problemu to skąd administrator ma wiedzieć że coś jest nie tak? Jak na początku roku nie było oświetlenia na parkingu to po paru dniach zadzwoniłem do elektryka - mój telefon był pierwszy i zapewne jedyny. Jak coś jest nie tak to zgłaszajmy to administratorowi, dopiero potem rozliczajmy go z tego, co w danej sprawie zrobi.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:42    Temat postu: Re: Odśnieżanie

grzennio napisał:
Czekanie z wyborem administratora na podpisanie przez wszystkich aktów notarialnych byłoby według mnie łagodnie mówiąc problematyczne.
Nikt nic takiego nie sugerował.
grzennio napisał:
Jak coś jest nie tak to zgłaszajmy to administratorowi, dopiero potem rozliczajmy go z tego, co w danej sprawie zrobi.
Tak. O zepsutym oświetleniu czy innych problemach ma prawo nie wiedzieć i trzeba to zgłaszać. Odśnieżanie to jednak bardziej oczywista sprawa.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 12:19    Temat postu: Re: Odśnieżanie

dojarek napisał:
grzennio napisał:
Czekanie z wyborem administratora na podpisanie przez wszystkich aktów notarialnych byłoby według mnie łagodnie mówiąc problematyczne.
Nikt nic takiego nie sugerował.
grzennio napisał:
Jak coś jest nie tak to zgłaszajmy to administratorowi, dopiero potem rozliczajmy go z tego, co w danej sprawie zrobi.
Tak. O zepsutym oświetleniu czy innych problemach ma prawo nie wiedzieć i trzeba to zgłaszać. Odśnieżanie to jednak bardziej oczywista sprawa.

Dużo osób na forum narzeka na administratora więc występuję troszkę jak adwokat diabła. Według umowy (przynajmniej fragmentu wklejonego przez Bresia) administrator nie ma w zakresie odśnieżania parkingu. Jak tak jest w rzeczywistości trzeba będzie podpisać aneks do umowy. Wspólnota powinna mieć jakieś dodatkowe środki na przykład na odśnieżanie. Wynajęcie zewnętrznej firmy i rozliczanie jej administrator ma chyba po swojej stronie. Odwołując się do umowy możemy jedynie powalczyć o odśnieżenie drogi do śmietnika.
Koszty mogą być pokryte z funduszu remontowego, jednak mimo że został on uchwalony przez wspólnotę 5A 5B nie jest jeszcze przez nas płacony.
Na parkingu stoi koparko ładowarka, najprawdopodobniej właścicielem jest YP, podejrzewam że dałoby się z nimi jakoś dogadać w sprawie odśnieżania.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
beata.hapon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Sty 20, 2012 10:24
Posty: 13
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 12:29    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Fundusz remontowy jest chyba płacony od stycznia?Czy się mylę?
Myślę, że to byłby dobry pomysł dogadanie się z właścicielem tej ładowarki żeby odśnieżał.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 13:05    Temat postu: Re: Odśnieżanie

beata.hapon napisał:
Fundusz remontowy jest chyba płacony od stycznia?Czy się mylę?
Myślę, że to byłby dobry pomysł dogadanie się z właścicielem tej ładowarki żeby odśnieżał.

Przyszło nowe pismo odnośnie wysokości czynszu, ale z tego co pamiętam to nie płacimy jeszcze funduszu remontowego. Na razie jedynie na zebraniu ustaliliśmy jego wysokość dla wspólnoty 5A 5B.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
EmiJus 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 15:40
Posty: 36
Skąd: Białegostoku

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 14:58    Temat postu: Re: Odśnieżanie

u mnie w nowym rozliczeniu od stycznia jest ujęte w tabeli na pozycja nr1- fundusz remontowy i naliczona wartość. Więc chyba ten fundusz już zaczął działać.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 15:03    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Dodałem jeszcze raz fragment umowy przez Ciebie przytoczony, wyraźnie pisze w nim o odśnieżaniu "dojść do klatek i śmietników".
Jeżeli chodzi o powiadamianiu na piśmie właścicieli lokali reguluje to Ustawa o własności lokali (Dz.U. z 1994 r., nr 85, poz. 388 z późniejszymi zmianami), konkretnie Art. 23. podpunkt 3.:
"O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie."
Jak dotąd wszystkie uchwały zostały uchwalone na zebraniu, więc nie trzeba o nich powiadamiać.



odnieanie_831[1].png

odnieanie_831[1].png



_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 15:25    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Jeżeli nie zostały podjęte na zebraniu wspólnoty wiadukt 5 i konieczne było indywidualne zbieranie głosów już po zebraniu to zgodnie z ustawą członkowie wspólnoty muszą być pisemnie powiadomieni.
Kwestie ustaw dotyczą tak na prawdę zarządu a nie administratora. Administrator wykonuje zadania powierzone mu na podstawie umowy przez zarząd wspólnoty.
Zbieranie głosów do przegłosowania uchwał nie będzie raczej prostą sprawą. Właścicieli mieszkań nie za bardzo chyba interesują sprawy wspólnoty. Na zebraniu będzie zapewne garstka mieszkańców a za resztą trzeba będzie biegać.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama