portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Kultura jazdy na parkingu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kultura jazdy na parkingu

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
maro_ivee 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Mar 27, 2011 21:52
Posty: 11
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Lut 29, 2012 22:33    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

A wracając do kultury na parkingu, to chcę zauważyć, że parkowanie na przeciw wejścia do klatek schodowych etapu I i II, po pierwsze jest zabronione znakiem, a po drugie bardzo ogranicza widoczność i utrudnia przejazd.
Do wszystkich parkujących w tym miejscu: zakaz nie został tam ustawiony po to, żeby go ignorować, ale żeby ułatwić widoczność wjeżdżającym i wyjeżdżającym z parkingu oraz wychodzącym z bloku. Auto zaparkowane przed samym wjazdem do garażu znacznie uniemożliwia zauważenie samochodu wyjeżdżającego z garażu, poza tym zawęża przejazd.
Czy ktoś kto jest kierowcą (a mniemam że właściciele tych aut nimi są) nie potrafi sobie tego uzmysłowić?? Albo prościej, czy naprawdę nie szkoda wam lakieru na waszych autach?
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 13:29    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

maro_ivee napisał:
A wracając do kultury na parkingu, to chcę zauważyć, że parkowanie na przeciw wejścia do klatek schodowych etapu I i II, po pierwsze jest zabronione znakiem, a po drugie bardzo ogranicza widoczność i utrudnia przejazd.

Najlepiej jest w niedziele. Wtedy samochody są wszędzie, żeby wyjechać spod bloku trzeba jakieś slalomy uskuteczniać.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
aaadamw 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Lut 08, 2011 20:55
Posty: 56
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 9:32    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

może karny kutas pomoże Smile
http://demotywatory.pl/3717657/Karny-kutas
Usul00 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 29, 2011 9:56
Posty: 8
Skąd: PL

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 13:18    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

Ja zastosowalem takowe (a mam z takim chamskim klejem), na samochodach, co 3 dzien z rzedu zaparkowali na miejscach przy samym wjezdzie "prostopadle" i zamiast 12 miejsce (po 3 w rzadku) zmiescilo sie moze z 5.
Dodam, ze chyba pomoglo, bo znow parkuja wszyscy normalnie.
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 12:07    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu



Uploaded with ImageShack.us
Właściciel tego Fiata Punto szarego może już powoli oczekiwać na karnego kuta*a. Jeszcze raz zobacze takie parkowanie i napewno na szybie będzie miał niespodziankę. Rozumiem, że zima, może nie widać miejsc wydzielonych, ale stanął tak chamsko zajmując półtorej miejsca, że pan z Audi nie mógł zaparkować.
Karne kuta*y czas zakupić, zbliża się wiosna i miejsca będą dobrze widoczne Zły Twisted Evil

PS. jeszcze raz zobacze takie parkowanie i się zacznie....
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3022975768
michalinka1 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Kwi 09, 2011 12:41
Posty: 44
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 15:32    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

Do osoby !! mającej ochotę naklejać nalepki na szyby. Zastanów się zanim coś nakleisz bliźniemu swemu bo raz nakleisz a drugim razem dostaniesz w oko za niszczenie auta innej osoby i na nic będą twoje wywody.
Jak się komuś nie podoba parkowanie innych to proszę o bardziej humanitarne rozwiązania albo postawienie słupków i tą sprawą powinna zająć się wspólnota a nie prywatni dywersanci.
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 16:05    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

jest takie stare powiedzenie : uderz w stół a nożyce sie odezwą Smile ...
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 1:26    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

michalinka1 napisał:
Do osoby !! mającej ochotę naklejać nalepki na szyby. Zastanów się zanim coś nakleisz bliźniemu swemu bo raz nakleisz a drugim razem dostaniesz w oko za niszczenie auta innej osoby i na nic będą twoje wywody.
Jak się komuś nie podoba parkowanie innych to proszę o bardziej humanitarne rozwiązania albo postawienie słupków i tą sprawą powinna zająć się wspólnota a nie prywatni dywersanci.

jakich słupków? Widziałaś gdzieś takie rozwiązanie? Czy nie można bez słupków zaparkować w miarę blisko drugiego samochodu? Już niedługo będzie widać linie na kostce i zobaczymy czy ludzie zaczną myśleć, bo o to tu chodzi, każdy zdał egzamin z parkowania więc parkować umieć powinien, a jak nie to będzie zdzierał nalepki. Jeszcze ich nie kupiłem, ale jeszcze raz zobaczę takie akcje i .....
PS. to nie jest zniszczenie auta innej osoby... nic tam się nie niszczy, tylko przysparza problemu osobie źle parkującej, tak jak osoba ta przysparza innym którzy nie mają miejsca zaparkować!

lokatorka1234 napisał:
jest takie stare powiedzenie : uderz w stół a nożyce sie odezwą Smile ...

Dziękuję Sąsiadko Smile
michalinka1 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Kwi 09, 2011 12:41
Posty: 44
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 9:13    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

To zrobimy test. Jako pierwszy na wabia wystawiam auto i....w oko nawet jeżeli ciebie znam a gdy przyuważe które to twoje auto to moje chlopaki zalepią ci auto w 100% i ciekawe czy nadal będziesz pisał że to nie jest zniszczenie. Sąsiadko chybiłaś z tą uwagą ( głupio?)
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 9:28    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

michalinka1 _ "na wabia wystawisz samochod" wiesz co nie wiem kim jestes ale to zachowanie przypomina zachowanie gimnazjalisty czlowieku tworzymy wspolnote a ty chcesz robic na zlosc ? smieszny jestes naucz sie zyc z ludzmi tyle ci powiem bo z twojej wypowiedzi to bije tylko agresja i niedojrzalosc pozdrawiam i zycze nam wszystkim normlanych szanujacych sie wzajemnie ludzi we wspolnoscie ...
sasiadeczka1303 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Pią Paź 05, 2012 12:18
Posty: 13
Skąd: Bstok

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 9:51    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

ja jak nie mam miejsca żeby się wcisnąć to szukam kolejnego, tak żeby wygodnie mi było zaparkować...i wysiąść! A na zdjęciu widać że pan z audi miał gdzie zaparkować, tylko po parkingu niestety się nie chce chodzić. Ja nie wiem ludzie skąd wy czas bierzecie na to żeby przyglądać się samochodom na parkingu i robić im zdjęcia. Pamiętaj kolego że ktoś może nudzić się tak samo jak ty i tobie następnym razem strzelić fotkę jak obklejasz czyjeś auto.
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 4:25    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

sasiadeczka1303 napisał:
ja jak nie mam miejsca żeby się wcisnąć to szukam kolejnego, tak żeby wygodnie mi było zaparkować...i wysiąść! A na zdjęciu widać że pan z audi miał gdzie zaparkować, tylko po parkingu niestety się nie chce chodzić. Ja nie wiem ludzie skąd wy czas bierzecie na to żeby przyglądać się samochodom na parkingu i robić im zdjęcia. Pamiętaj kolego że ktoś może nudzić się tak samo jak ty i tobie następnym razem strzelić fotkę jak obklejasz czyjeś auto.

Często kończe w nocy pracę i nie mam gdzie zostawić samochodu bo parę miejsc jest zajętych podwójnie. W tym przypadku pan z Audi owszem miał gdzie postawić, ale jakby każdy postawił tak jak pan z punto to miejsca również by nie znalazł.
Obrońcy takiego parkowania widzę chyba też parkują jak popadnie albo samochodu nie mają.
michalinka1 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Sob Kwi 09, 2011 12:41
Posty: 44
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 16:20    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

Czy jeśli Punto zaparkowane byłoby poprawnie to zrobiłoby się tam jedno miejsce więcej?? Nie wydaje mi się! Naprawde chyba niektórzy mają za dużo czasu wolnego i szukają za co się przyczepić do sąsiada. Niektórzy czasem zaparkują na dwa miejsca czym zabieraja komuś miejsce ale czy ten przypadek (punto) naprawde zasługuje na takie rozdmuchanie? Zastanówcie się bo bycie WSPÓLNOTĄ wcale nie znaczy zeby szukać jeden na drugiego haka a z tego co widze niektórzy właśnie do tego dążą. I co niby bedzie lepiej???
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 18:30    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

michalinka1 napisał:
Czy jeśli Punto zaparkowane byłoby poprawnie to zrobiłoby się tam jedno miejsce więcej?? Nie wydaje mi się! Naprawde chyba niektórzy mają za dużo czasu wolnego i szukają za co się przyczepić do sąsiada. Niektórzy czasem zaparkują na dwa miejsca czym zabieraja komuś miejsce ale czy ten przypadek (punto) naprawde zasługuje na takie rozdmuchanie? Zastanówcie się bo bycie WSPÓLNOTĄ wcale nie znaczy zeby szukać jeden na drugiego haka a z tego co widze niektórzy właśnie do tego dążą. I co niby bedzie lepiej???

Piszesz o byciu WSPÓLNOTĄ - myślmy więc nie tylko o sobie i parkujmy na jednym miejscu parkingowym. Czasami mam wrażenie, że ktoś nie zaparkował, tylko porzucił auto gdzie mu było najwygodniej. Punto nie jest odosobnionym przypadkiem. Nie chodzi tu o szukanie haków na sąsiadów, tylko o przekazanie, że zaparkowali po chamsku, bo tak to trzeba określić.
Nikt jak dotąd nie pisze o przerysowaniu komuś samochodu, tylko o naklejeniu naklejki z delikatnym przekazem - sąsiedzie więcej kultury. Zawsze można zaparkować na grubość lakieru przy niekulturalnie zaparkowanym samochodzie, najlepiej od strony kierowcy - jak ktoś parę razy będzie zmuszony do wchodzenia przez drzwi pasażera to może zaparkuje samochód w sposób PRAWIDŁOWY.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 20:07    Temat postu: Re: Kultura jazdy na parkingu

gdyby punto zaparkowalo poprawnie nie zrobilo by sie o miejsce wiecej owszem ale zrobilo by sie te jedno normalne miejsce dzieki ktoremu pan z audi nie musialby stawac na trawie -- naszej minimalistycznej zieleni osiedlowej Smile
nie rozumiem tego zaparcia czy to naparwde nie jest logiczne ze trzeba parkowac poprawnie ludzie po co to sie klocic i upierac dla mnie to jest smieszne naparwde sa linie to chyba po cos one sa , owszem jest zima nie widac lini ale sa samochody !! no chyba ze ich tez nie widac ;/ zakonczmy tą glupią bezzensowną dyskusje , jesli ktos z punto poczul sie urazony to niech osoba ktora zrobiła fotke ją usunie a kierowca punto jesli jest jednym z krzykaczy popierajacych zle parkowanie moze sie poprawi i juz wiecej tak nie bedzie bezsensownie marnotrwil miejsca Smile
dobranoc
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama