portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Przestawienie wiaty na śmieci
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Przestawienie wiaty na śmieci

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 17:34    Temat postu: Przestawienie wiaty na śmieci

W związku z prośbami mieszkańców podczas zebrania wspólnoty 5A i 5B oraz wcześniejszymi oraz obietnicą panów z YP będących w zarządzie wspólnoty że wiatę tą przestawią zaproponowałem Błażejowi - członkowi zarządu naszej wspólnoty lokalizację wiaty pokazaną na załączonym obrazku. Wpisane są tam również odległości od poszczególnych klatek. Mam nadzieję że taka lokalizacja odpowiada mieszkańcom. Błażej zajmuje się egzekwowaniem obietnic administratora oraz YP. Jak będzie miał czas to zapewne napisze o swoich działaniach.


Przestawienie wiaty.jpg

Przestawienie wiaty.jpg



_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
blazej.w 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Gru 01, 2011 21:55
Posty: 41
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 17:57    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Rozmawiałem dzisiaj z Członkami Zarządu naszej Wspólnoty i został uzgodniony termin przeniesienia wiaty na śmieci na dzień 21 grudnia na godzinę 10.00. W związku z tym w terminie późniejszym zostaną zamieszczone ogłoszenia na klatkach, aby w tym dniu mieszkańcy nie parkowali samochodów na tej części parkingu, przez którą będzie przenoszona wiata. Jak widać powyżej Grzesiek zaproponował nową lokalizację tej wiaty. Moim zdaniem jest dobra, ponieważ, tak jak do tej pory wiata zajmie tylko dwa miejsca parkingowe i będzie łatwo dostępna z obu stron.
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 21:40    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Mam wątpliwości co do kształtu tego "śmietnika". Jak rozumiem, mówimy o przeniesieniu tego blaszaka sprzed placu zabaw, w niezmienionej formie.
Taka długa kiszka, nawet dostępna z dwóch stron, spowoduje, że przy obu wejściach będzie sterta śmieci a w środku pusto.
Co tam w środku będzie stało? Te pojemniki/kontenery, które teraz stoją luzem pod płotem?
Co z zamknięciem? Każdy dostanie kluczyk? Czy będzie na hasło? (np. takie jak winda w Seksmisji) (żart).

EDIT: Podejrzewam, że na zmianę blaszaka jest już za późno, ale dużo lepiej sprawdziłby się też dwumiejscowy, ale "wszerz" a nie "wzdłuż". Jestem zdania, że jak coś robić, to dobrze od samego początku.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 22:42    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

dojarek napisał:
Jak rozumiem, mówimy o przeniesieniu tego blaszaka sprzed placu zabaw, w niezmienionej formie.

Taki blaszak został wykonany przez YP, taki został nam, mieszkańcom przekazany. Zmiana blaszaka jest jak najbardziej możliwa - na nasz koszt. Administrator miał się zorientować czy istniejące kontenery się zmieszczą, jak nie to miał zamówić takie, które by się zmieściły. Śmieci wynosimy my, mieszkańcy, więc to czy przejdziemy o 2 metry dalej i wyrzucimy worek do pustego pojemnika czy wrzucimy po chamsku do baraku zależy tylko i wyłącznie od nas.
Co do kluczy to nie mam zielonego pojęcia, trzeba będzie to jeszcze dopracować. Jako mieszkańcy chcieliśmy przeniesienia miejsca na kosze na śmieci z dala od budynku, YP zgodził się to nieodpłatnie wykonać, więc mamy to, czego chcieliśmy.
Interesuje mnie czy ktoś ma zastrzeżenia co do nowej lokalizacji baraku. Tak jak pisał Błażej, przeniesienie planowane jest na 21.12, dla YP jest to obojętne gdzie on będzie stał. Dla mnie osobiście może on zostać na swoim miejscu.
Cieszy mnie natomiast fakt, że mamy mieszkańca w zarządzie, który pilnuje naszych interesów. Przeniesienie baraku było jedną ze spraw poruszanych na zebraniu i jak sami widzicie coś w tej sprawie się dzieje. Według prawa Zarząd ma za zadanie kontrolę nad Administratorem, z uwagi na to że YP raczej się o nas nie zatroszczy na chwilę obecną wybrany przez nas na zebraniu Błażej przyjął na siebie ten obowiązek.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
dojarek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Sie 24, 2011 0:26
Posty: 64
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 22:49    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

grzennio napisał:
Śmieci wynosimy my, mieszkańcy, więc to czy przejdziemy o 2 metry dalej i wyrzucimy worek do pustego pojemnika czy wrzucimy po chamsku do baraku zależy tylko i wyłącznie od nas.
Nie chodzi mi o wrzucanie obok kontenera, a raczej o to, że zapchane będa kontenery stojące przy samym wejściu. Zakładam, że będą stać wzdłuż całej długości blaszaka.
grzennio napisał:
Dla mnie osobiście może on zostać na swoim miejscu.
Obecna lokalizacja jest nietrafiona głównie ze względu na plac zabaw.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 23:01    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

dojarek napisał:
Nie chodzi mi o wrzucanie obok kontenera, a raczej o to, że zapchane będa kontenery stojące przy samym wejściu. Zakładam, że będą stac wzdłuż całej długości blaszaka.
grzennio napisał:
Dla mnie osobiście może on zostać na swoim miejscu.
Obecna lokalizacja jest nietrafiona głównie ze względu na plac zabaw.

Chodziło mi o przejście już w baraku do następnego kontenera. Można będzie też zamieniać kontenery miejscami jak się zapełnią. Co do placu zabaw to masz rację. Ważne, żeby te kontenery nie stały luzem tylko były w tym baraku. Jak już się nam uda zagonić kontenery do baraku to sprawdzimy czy spełnia on nasze oczekiwania.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Gru 14, 2011 23:13    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Co do nowej lokalizacji to nie jest ona w 100% trafiona. Ten smietnik ma stanąc na samym zakręcie i przez to moze dojść niejednokrotnie do niebezpiecznej sytuacji z udziałem samochodów. Ale w sumie lepszej lokalizacji tez nie widze, wiec mówi sie trudno, najwyżej zamontujemy lustereczko.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 14:49    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Rozwiesiłem przy wejściach do klatek kartkę z nową lokalizacją śmietnika. Nie każdy ma dostęp do internetu, więc myślę że się przyda.
_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
aaadamw 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Lut 08, 2011 20:55
Posty: 56
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 12:48    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

dziś rano wynosząć śmieci doznałem szoku!!
W naszym bloku, to naprawdę wieśniaki mieszkają (i nie chodzi mi o ludzi ze wsi, tylko o ludzi bez kultury). Śmietnik przeniesiony kilka metrów od starej lokalizacji i nawet pomimo informujących o tym fakcie ogłoszeń, sterta śmieci pod drzewem, gdzie kiedyś były kontenery.
Jak wszedłem do nowejbudy na śmieci, to już całkiem się załamałem - cała sterta śmieci luzem(nawet bez worków). Facet ze śmieciarki zbierał wszystko łopatą.
O koszach przy wejściach do klatek juz nie wspomnę - w koło poukładane worki na śmieci.
Proponuę, żebyśmy wyrzycali śmieci przez okna - wtedy nawet butów nie będzie trzeba ubierać!!!
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 14:42    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

aaadamw napisał:
dziś rano wynosząć śmieci doznałem szoku!!
W naszym bloku, to naprawdę wieśniaki mieszkają (i nie chodzi mi o ludzi ze wsi, tylko o ludzi bez kultury). Śmietnik przeniesiony kilka metrów od starej lokalizacji i nawet pomimo informujących o tym fakcie ogłoszeń, sterta śmieci pod drzewem, gdzie kiedyś były kontenery.
Jak wszedłem do nowejbudy na śmieci, to już całkiem się załamałem - cała sterta śmieci luzem(nawet bez worków). Facet ze śmieciarki zbierał wszystko łopatą.
O koszach przy wejściach do klatek juz nie wspomnę - w koło poukładane worki na śmieci.
Proponuę, żebyśmy wyrzycali śmieci przez okna - wtedy nawet butów nie będzie trzeba ubierać!!!


Dokładnie tak. Popieram twoją wypowiedź. Ja też doznałem szoku jak zobaczyłem ze nie moge wejśc do śmietnika bo jakas banda idiotów wyrzuca smieci w progu smietnika, bojąc sie wejśc do środka lub pod drzewem. No ludzie gdzie wy zostaliście wychowani i skąd przybyliście?
Apeluje o pójście po rozum do głowy.
Kosadd 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 18:13
Posty: 28
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 21:08    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Niestety brak kultury wyrzucania śmieci przez niektórych naszych "sąsiadów" jest ciągłym problemem.
Odnośnie kontenera na śmieci, to może administrator włączyłby w nim oświetlenie. Oświetlenie było w nim włączone przez długi okres, gdy jeszcze nie było tam kontenerów na śmieci (w starym miejscu postoju).
Teraz naprawdę wieczorami by się tam światło przydało.
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 11:34    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Kosadd napisał:
Niestety brak kultury wyrzucania śmieci przez niektórych naszych "sąsiadów" jest ciągłym problemem.
Odnośnie kontenera na śmieci, to może administrator włączyłby w nim oświetlenie. Oświetlenie było w nim włączone przez długi okres, gdy jeszcze nie było tam kontenerów na śmieci (w starym miejscu postoju).
Teraz naprawdę wieczorami by się tam światło przydało.

Miejsce, na które została przestawiona wiata jest przy słupie oświetleniowym, więc można oświetlenie podłączyć. Trzeba zadzwonić do administracji albo bezpośrednio do elektryka i dać znać, że coś jest nie tak. Nie mieszkają tutaj, więc nie wiedzą co się tutaj dzieje. Telefony wiszą na tablicach ogłoszeń w poszczególnych klatkach.
Z tego co mówił administrator za śmieci zostawiana przy kontenerach płaci się dodatkowo, więc przy takim postępowaniu czeka nas wzrost opłaty za wywóz śmieci - wszyscy będziemy płacić za ten brak kultury.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
MamaMia24 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Sty 06, 2012 13:09
Posty: 22
Skąd: Białystok Wiadukt

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 13:14    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Mój mąż widział, jak jakaś piękna, pomalowana i cudnie wyglądająca dziewczyna, przyniosła worek ze śmieciami i postawiła go obok kosza przy klatce. Co możemy zrobić w taką śmieciarą i leniwą babą, która nie wiadomo skąd się wzięła i w dodatku wyrzuca na naszym osiedlu śmieci?
Może kamery?
grzennio 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Śro Lis 02, 2011 21:48
Posty: 131
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 16:52    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

MamaMia24 napisał:
Mój mąż widział, jak jakaś piękna, pomalowana i cudnie wyglądająca dziewczyna, przyniosła worek ze śmieciami i postawiła go obok kosza przy klatce. Co możemy zrobić w taką śmieciarą i leniwą babą, która nie wiadomo skąd się wzięła i w dodatku wyrzuca na naszym osiedlu śmieci?
Może kamery?

Jak coś takiego zobaczymy to trzeba zwrócić uwagę. Co nam dadzą kamery? Policja czy administrator nie mają tu za dużo do zrobienia. Blokiem zarządza wspólnota, czyli MY. Możemy podjąć uchwałę zarządzającą kary za zaśmiecanie (nie jestem tego pewien, jak ktoś zna się na prawie to proszę o opinię). 100 zł za wyrzucenie worka na śmieci gdzie indziej niż kontener powinno zadziałać. Forum jest dobrą sprawą, ale nie każdy je czyta. Skarżenie się na forum niestety poza poprawą samopoczucia piszącego niestety nic nie da.

_________________
Pozdrawiam sąsiadów!
grzennio
Mieszkaniec 3 etapu
fikolka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 02, 2012 21:01
Posty: 19
Skąd: Wiadukt 5B

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 21:38    Temat postu: Re: Przestawienie wiaty na śmieci

Popieram - kamery nic nie dadzą jeśli każdy z nas nie zacznie zwracać uwagę na to co się dzieje naokoło. Dotyczy to nie tylko śmieci...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama