portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Jackner 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 20, 2011 8:36
Posty: 5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 15:57    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

Podejrzewam, ze większość osób mieszkających od strony ulicy będzie ucieszona zmniejszeniem hałasu w znacznym stopniu. Jeżeli chodzi o dojazd do posesji od ul. Wiadukt - wybrałbym jego brak, ze względu na brak przerwy w linii ekranów, co bezpośrednio przełoży się na skuteczność izolacji akustycznej. Kwestia przejścia na przystanek autobusowy - możliwe są wyjścia labiryntowe, które również również izolują od dźwięków pochodzących z ulicy. Z dwojga ,,złego" wybieram przezroczyste ekrany z betonową podstawą, do których widoku i tak po jakimś czasie się przyzwyczaję niż hałas dwupasmowej szosy, na której to samochody będą rozwijały znacznie większe prędkości niż obecnie, co bezpośrednio przełoży się na poziom hałasu.
Marane 
   

Zaglądajacy


Wiek: 51
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 10:39
Posty: 15
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 17:01    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

dla mnie to jest bezmyslnosc po 1 to wzdluz ul gdzie parkuja sie wojskowi i tak jest ciezki przejazd, oni sobie chyba jakies jaja robia. Ja mieszkam od strony ulicy i jest koszmar a jeszcze wiekszy sie zaqcznie niebawem szok .... co za bezmyslne zainwestowanie
Kosadd 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 18:13
Posty: 28
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 14:03    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

Też uważam, że jeden wyjazd za parkingiem koło ronda jest nie do przyjęcia.
Już teraz ranny wyjazd w kierunku miasta przez ten parking jest uzależniony od tego czy któryś z kierowców jadących od strony Juchnowca nas wpuści. A co będzie jak będzie to jedyna możliwość wyjazdu i wjazdu (długie kolejki na parkingu).
Wyminięcie się dwóch samochodów na wjeździe też sprawia kłopot, a jeszcze jak przyjdzie zima...
Jeżeli ktoś wie co można jeszcze zrobić w tej sprawie (żeby były 2 wyjazdy, lub coś lepszego) to proszę o napisanie.
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 16:37    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

Ja nie przeglądałem projektu ale z tego co mówią ludzie to niby ma byc zjazd slimakiem do naszego bloku z wiaduktu. czy to prawda to nie wiem na 100 %
olala26 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Lut 24, 2011 22:19
Posty: 17
Skąd: białystok

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 21:59    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

patrze i nie widzę Smile czy ten zjazd przed blokiem od strony torów oznacza ze właśnie przed torami wytną nam wszystkie drzewa? Bedziemy mieć blok w małej dziurze miedzy ulicami? Czarno to widzę!! a może się mylę?
mrowcia 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lut 08, 2011 17:11
Posty: 24
Skąd: białystok

PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 16:06    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

1. Jeśli pismo jest wystosowane w imieniu mieszkańców to wypadałoby żeby było pisane w liczbie mnogiej. Jeśli ma być taka forma jak jest, czyli pierwsza osoba liczby pojedynczej, to może podpisz się jako osoba występująca w imieniu mieszkańców. Poza tym raz występuje osoba pojedyncza w piśmie raz podwójna (akapit 7). Myślę, że warto zwrócić na to uwagę i całe pismo utrzymać w jednej formie.

2. W akapicie 4 ostatnie zdanie. Słowo "będzie" należy zamienić na "będą".

3. Jeśli już mamy coś podpisywać to może wystosujmy do YP pismo, pod którym również się wszyscy podpiszemy przy okazji, w sprawie niezwłocznego zorganizowania zebrania, które miało się odbyć w maju. Da się bowiem zauważyć z dotychczasowej współpracy z YP, że na tzw. "gębę" to nie da się z nimi nic załatwić. Pismo powinno moim zdaniem iść do głównego prezesa, a nie do Pana Gimera, który ma wszystko gdzieś i robi nas w konia. Tak dalej być nie może. Ile można czekać na zebranie? Wszystkie sprawy stoją w miejscu bo YP wszytko blokuje. Może jak wszyscy się zaangażują to może coś wskóramy. Telefony pojedynczych osób nic nie dają.
marcin1983 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Lip 25, 2011 21:39
Posty: 6
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Sie 24, 2011 12:08    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

Witam!
Nazywam się Marcin Szczudło i jestem mieszkańcem trzeciego etapu. Pełnię też funkcje Radnego Rady Miejskiej. Sprawą wyjazdu zajmowałem się już w czerwcu i rozmawiałem w tym temacie z Januszem Ostrowskim, Dyrektor ZDiIM.W lipcu składałem też w tym temacie interpelacje do Prezydenta Białegostoku(w załączniku).Jak widać w połączeniu z inicjatywą Bresia przyniosło to jakieś rezultaty.Zamierzam też się zająć sprawą chodnika łączącego osiedle z przystankiem komunikacji miejskiej. Co do lewoskrętu to sprawa jest trudna i proponuję połączyć siły. Złożę interpelacje w tym temacie, a jeżeli w załączeniu będzie petycja mieszkańców poparta dużą ilością podpisów zwiększa to nasze szanse na sukces.Zainteresowanych proszę o kontakt.tel.666348598
ps.polecam się jeżeli potrzebujecie pomocy także w innych tematach, czekam na kontakt



wyjazd z osiedla2.pdf
 Opis:
interpelacja ws. wyjazdu


Pobierz


marcin1983 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Lip 25, 2011 21:39
Posty: 6
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Sie 24, 2011 12:21    Temat postu: Re: Przebudowa drogi do Kleosina i nasze Wspólnoty

A co do ,,ślimaka" odchodzącego z wiaduktu dostałem zapewnienie dyrektora J.Ostrowskiego, że pozostawiona zostanie linia drzew, odgradzająca od osiedla, a w przypadku zbyt dużego hałasu dla mieszkańców zostaną ustawione ekrany dźwiękowe. ps.W temacie tej drogi większe pretensje można mieć do Yuniversalu,którzy nie informowali mieszkańców i kupców ws.przebiegu drogi, ani nie starali się uzgadniać tego z miastem tak, aby było to korzystne dla mieszkańców osiedla. Ich działanie było w stylu wybuduj,sprzedaj i zapomnij.Teraz wiele rzeczy trudno jest pozmieniać. Marcin Szczudło
pw_terion 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 06, 2011 22:12
Posty: 17
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Sie 24, 2011 21:50    Temat postu: dlaczego droższy ryczałt za CO ?????

Edit:
Przeniesiony do wątku o płatnościach.
stefanek81 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Pią Maj 27, 2011 14:10
Posty: 1
Skąd: Białystok-Dojlidy

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 10:58    Temat postu: Zjazd w lewo

Ja uważam, że zjazd z ul. Wiadukt w lewo to zbyt niebezpieczna sprawa, a przy zaprojektowanym ślimaku przechodzącym pod wiaduktem lepiej by było gdyby można było dojechać do naszego bloku po przejechaniu na drugą stronę ślimakiem i dalej żeby zrobić nowy dojazd z drugiej strony bloku.
Dużo bardziej krytyczną sprawą jest kwestia dojścia na przystanek - wiadomo jak już człowiek siedzi w samochodzie to dodatkowe parę metrów nie robi problemu, a gdy trzeba z buta drałować to już gorzej.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama