portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Monitoring osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Monitoring osiedla

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
muszlapentla 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 19:35
Posty: 29
Skąd: Białystok-Nowe Miasto

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 21:23    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

jestem za tymi kamerami ale zupełnie nie znam się na sprawie, myślę że to ukróciłoby te poczynania, jeżeli chodzi o tablice informacyjną myślałam o tym ostatnio, jutro zadzwonię do zarządcy z prośbą o taką
rafalk 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 19:18
Posty: 62
Skąd: Białystok-Waidukt

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 19:52    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

Witam.

Jeżeli, jako mieszkańcy, byśmy zdecydowali się na montaż monitoringu to można zrobić to w bardzo fajny sposób. Mianowicie montuje się kamery IP, które przesyłają obraz po sieci komputerowej, stawia się Dysk sieciowy z opcją rejestrowania obrazu z kamer IP. I każdy mieszkaniec naszego bloku miał by możliwość podłączenia się do tego rejestratora i przeglądania nagrań. Technicznie do zrobienia bardzo proste. Koszty w przeliczeniu na mieszkanie też nie są duże. Kwestia ile kamer itp. Jak ktoś jest zainteresowany szczegółami technicznymi to proszę o wiadomość na pw.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.
Esystem 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Pią Mar 18, 2011 15:20
Posty: 1
Skąd: Białystok Wiadukt

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 17:04    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

Widzę że kolega poczytał trochę tematu na forum elektroda ale poczytać jak widać to zamało. Wpuszczenie sporej ilości kamer w sieć bardzo obciąży transfer przesyłu. Jedna lub 4 osoby oglądające widok z kamer IP o standardowej rozdzielczości D1, to nieproblem ale jak wejdzie 25 klientów to wszystko siądzie i widok bedzie max 2 kl/s. Wiem bo zajmuję się montażem kamer CCTV na codzień.
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 18:37    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

Ten monitoring ma nam służyc do ujawnienia wandali którzy w naszym bloku robią pobojowisko. Dlatego trzeba tak zrobić zeby materiał z kamer nagrywała sie na jakis bardzo duży twardy dysk. Nie ma potrzeby zeby ludziska wchodzili i oglądali swiat przez te kamery. No bo i po co.
rafalk 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 19:18
Posty: 62
Skąd: Białystok-Waidukt

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 19:52    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

Esystem napisał:
Wiem bo zajmuję się montażem kamer CCTV na codzień.


Skoro kolega jak sam napisał jest profesjonalistą w tej dziedzinie to mógł by przygotować profesjonalne założenia systemu.
Czynnikiem kluczowym jest ilość kamer żeby dobrać odpowiedni sprzęt do tego. Jeżeli chodzi o dostęp do rejestratora to jak pisałem wcześniej nic nie stoi na przeszkodzie żeby kilka- kilkanaście osób miało dostęp i przeglądała nagrania. Dobry NAS do monitoringu uciągnie do 120 kanałów streamingu video, a pojemność rzędu 8-10 TB wystarczy do przechowywania nagrań odpowiednio długi czas. W całym bloku mamy położone kable sieciowe które można by było wykorzystać. Zapewne przy odpowiednim podejściu operatorzy internetu "koba, home-net" zgodzili by się na to. A przy dzisiejszej wydajności urządzeń w sieciach LAN żaden z mieszkańców by nie odczuł w żaden sposób tego ruchu. Ale to tylko szczegóły techniczne.

Najważniejsze jest dokładne określenie miejsc które powinny być monitorowane i wola "Wspólnoty" do instalacji monitoringu. Myślę że temat nr 1 do poruszeniu na zebraniu 28 marca.

Pozdrawiam
sinpli 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Cze 05, 2014 8:57
Posty: 1
Skąd: Wiadukt 5

PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 9:50    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

W związku z tym że ktoś załatwił mi samochód chciałbym zapytać o lokalizację kamer, a dokładnie interesuje mnie miejsce przy drzwiach do sklepu, orientujecie się czy tam jest monitoring, lub czy sklep ma monitoring?
shotgun 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Kwi 18, 2013 12:58
Posty: 20
Skąd: Białystok-Wiadukt

PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 10:04    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

W sprawie monitoringu proszę zwrócić się do użytkownika bresio.
motrel 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lip 24, 2014 23:50
Posty: 2
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 0:00    Temat postu: Re: Monitoring osiedla

jestem za kamerami, nawet niech to coś kosztuje, ale będzie bezpieczniej
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama