portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bresio 
   

Forumowicz


Wiek: 114
Dołączył: Śro Lut 02, 2011 8:43
Posty: 181
Skąd: Okolica

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 9:42    Temat postu: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

Czy ktoś ma jakieś informację, odnośnie wypadku, do którego doszło dziś rano w okolicy przejścia dla pieszych przez ul. Wiadukt?
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 11:08    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

to stad ten korek ...
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 17:32    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

Przed 7 żona widziała człowieka na chodniku prawdopodobnie potrącony nie wiadomo czy przeżył - był przykryty. Po 8 ja widziałem jedynie dwa radiowozy i jedno auto wojskowe...
kama81 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Gru 07, 2011 16:20
Posty: 73
Skąd: bialystok

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 17:46    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

no to pieknie!!!!to bylo do przewidzenia ze wczesniej czy pozniej 'cos sie wydarzy' na tym cholernym, zaslonietym ekranami przejsciu!!!przeciez zeby dostac sie na druga strone jezdni to trzeba albo stac 'pol dnia' albo czekac az ktos sie ulituje I zatrzyma.bo pedza z tego wiaduktu jak szaleni.P.S. mam nadzieje ze to nie prima aprilisowy zart???bo bylby kiepski!
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 19:44    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

Niestety to nie żart...fakt jadą strasznie szybko jak wracam z córką z przedszkola to przechodzę obok ronda bo bezpieczniejSmile
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 19:21    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

Byłem z psem na spacerze i podszedłem trochę tam postałem, pogadałem ze świadkami przed przybyciem policji a w trakcie pomocy udzielanej przez pogotowie.
Stał korek na prawym pasie do wjazdu na rondo, gośc wszedł na przejście, nie popatrzył w lewo czy drugim pasem nic nie jedzie i zonk, chyba tylko połamana noga, nic tam wielce poważnego się nie stało, przytomnego go zabierali.
Z drugiej strony jedzie gość BWM rejestracja od strony kleosin, zamiast przy przejściu zwolnić to jedzie na pałę wolnym lewym pasem no i zonk.
Nieuwaga kierowcy i pieszego tak się kończy, nie mają tu nicdo rzeczy ani ekrany, ani bliskość przejścia od nich. Tutaj raczej brak wyobraźni jednego i drugiego oraz oślepiające słońce.

PS. Też tutaj mieszkam, nie raz tym przejściem przechodziłem. Fakt widoczność nienajlepsza, ale spokojnie da się tym przejściem przejść.
bresio 
   

Forumowicz


Wiek: 114
Dołączył: Śro Lut 02, 2011 8:43
Posty: 181
Skąd: Okolica

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 11:22    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

Dostałem taką odpowiedź z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku:

Cytat:
(..)chciałbym Pana zapewnić iż w trakcie trwania przebudowy ulicy Wiadukt informowaliśmy Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku, że przedmiotowe przejście dla pieszych ma niewłaściwą lokalizację. Zarządca drogi uwzględniając naszą opinię przesunął przejście dla pieszych w stronę ronda Ułanów. Ponadto z naszej bazy danych wynika iż od czasu rozpoczęcia przebudowy do dnia dzisiejszego na przedmiotowym przejściu dla pieszych zaistniało jedno zdarzenie drogowe (właśnie w dniu 01.04.2014) i nie było ono wynikiem złej widoczności tylko nieprawidłowego zachowania kierującego pojazdem. Wszelkie informacje dotyczące organizacji ruchu i lokalizacji tego przejścia może Pan uzyskać u zarządcy drogi - w/w Zarządu Dróg UM B-stok.
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 12:00    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

szkoda tylko ze jesli policja wie ze jst takie przejscie hgdzie samochody jezdza ja szalone to czemu nie postawi patrolu niech polapia albo fotoradar zza tych ekranow bylby wspanialym pomyslem a kto odpowiada za rozmieszenie fotoradarow moze ktos sie orientuje?
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2014 17:34    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

lokatorka1234 napisał:
szkoda tylko ze jesli policja wie ze jst takie przejscie hgdzie samochody jezdza ja szalone to czemu nie postawi patrolu niech polapia albo fotoradar zza tych ekranow bylby wspanialym pomyslem a kto odpowiada za rozmieszenie fotoradarow moze ktos sie orientuje?

W Białym ma nie być w ogóle fotoradarów, ostatnio nawet pusty był ten na Branickiego, a sam masz też ma zniknąć niby do końca czerwca. Straż miejska u nas już nie stawia od czasu afery ze strażnikami, Policja nie ma fotoradaru a ITD tylko i wyłącznie na terenie miasta w masztach (ewentualnie z samochodu obwodówki)

A co do jednego zajścia, kiedyś było też jedno, ale chyba wtedy przejście było bliżej ekranów, kobieta została trącona lekko przez samochód, a kierujący nawiał.
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 13:37    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

Znowu wypadek na naszym prezjsciu bym nie wiem czy widzieliscie , potracili rowerzyste pozniej zaczela sie palic jakis ciezarowka stojaca w korku ;/
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 17:45    Temat postu: Re: Wypadek w okolicach przejścia dla pieszych

Ewidentna wina rowerzysty, wjechał wprost pod nadjeżdżający pojazd. Bywa, jak na każdym przejściu. Przykre bo ktoś został ranny, ale to nie wina umiejscowienia przejścia.
A to że ciężarówka się zapaliła to już w ogóle niefart...


http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140424/BIALYSTOK/140429804
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama