portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bresio 
   

Forumowicz


Wiek: 114
Dołączył: Śro Lut 02, 2011 8:43
Posty: 181
Skąd: Okolica

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 14:30    Temat postu: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Temat odnośnie wysokości opłat za garaże i komórki lokatorskie został przeniesiony do części dostępnej tylko dla mieszkańców.

Osoby zainteresowane tematem, które nie chcą mieć dostępu do zamkniętej części forum mogą dzwonić do Administratora. Telefon na tablicach ogłoszeniowych.
M.Aleks 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 24, 2012 8:06
Posty: 41
Skąd: Wiadukt 5B Białystok

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 18:00    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

a gdzie jest część dostępna dla właścicieli mieszkań? Wysyłałam do Pana swoje dane numer mieszkania i jakoś nie mam dostępu do części zamkniętej. A wogóle dlaczego został post przeniesiony gdzieś?
bresio 
   

Forumowicz


Wiek: 114
Dołączył: Śro Lut 02, 2011 8:43
Posty: 181
Skąd: Okolica

PostWysłany: Śro Sty 22, 2014 18:36    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Post został przeniesiony ponieważ dotyczył wewnętrznych spraw Wspólnoty Mieszkaniowej i rozliczeń finansowych.

Odnośnie wysłania zgłoszenia dostępu do forum zamkniętego, to nie mam takiej wiadomości.
Od czasu uruchomienia zamkniętej części forum mam tylko jedną wiadomość odnośnie "śmietnik za oknem".
mieszkanka87 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Wto Maj 27, 2014 13:28
Posty: 18
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 20:40    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

witram
mam pytanko dlaczego ciagle naliczana jest w czynszu centralne ogrzewanie GJ 1,50GJ -89,84 ?? przeciez mamy lipiec czy ktos sie orientuje kiedy beda wyrowniania czy takie rozliczenia za ogrzewanie jak byly u poprzedniego administratora , bo latem placic co mc 90zl za ogrzewanie to chyba cos nie tak chyba ze czegos nie rozumiem
toomoo 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Gru 30, 2011 14:59
Posty: 114
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 11:19    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Też o to samo chciałem zapytać, ja nie płacę czynszu naliczonego mi przez nowego zarządcę bo to jakaś kpina jest, płacę stawkę pomniejszoną o ogrzewanie. Poprzedni operator wyliczał co 3 miesiące i było to sensowne a nie mam pół roku płacić z nadpłatami a potem pół roku za mało i potem dopłacać nie wiadomo ile.
Chciałbym też zapytać czym spowodowana jest podwyżka czynszu?
Porozbijali konserwcaje ubezpieczenia i itp i w ogólnym rozrachunku wychodzi większa stawka za czynsz...
robertos72 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 11, 2012 10:29
Posty: 49
Skąd: Białystok - Wiadukt

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 12:11    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Witam wszystkich mieszkańców .....i ten sam problem miała być nowa tańsza jakość. A mamy rozliczanie ogrzewania co 6 miesięcy hmmmm aż taki problem jest spisanie liczników po sezonie grzewczym po co mamy płacić przez cały rok za ogrzewanie. sprawdziłem i porównałem opłaty z poprzednich okresów i nie jest taniej a jest drożej czy ktoś powie skad te droższe kwoty chodzi mi o kwoty eksploatacyjne podwyżka o ok. 30 PLN
EmiJus 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 02, 2011 15:40
Posty: 36
Skąd: Białegostoku

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 16:02    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Witam, wyższe opłaty są przegłosowane uchwałą podjętą przez mieszkańców. Większy czynsz wiąże się z przeglądami technicznymi (za starego administratora przeglądy były robione wybiórczo), na zakończenie roku była niedopłata którą musieliśmy spłacić i podwyższyć niektóre pozycję żeby w tym roku sytuacja się nie powtórzyła. Dodatkowo są jeszcze wydatki związane z poprawą zieleni na obszarze naszej wspólnoty co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Co do rozliczeń za ogrzewanie to administrator powiadomił że rozliczenie ma być co 6 miesięcy i będzie w lipcu. Zarząd podjął już stosowne kroki mające zmienić aktualny sposób rozliczania przez administratora (w/w 6 miesięcy) na tryb jaki był stosowany do tej pory w naszej wspólnocie.
pozdrawiam
mieszkanka87 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Wto Maj 27, 2014 13:28
Posty: 18
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 16:50    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

dziekuje za wyjasnienia , co do tych oplat administracyjnych to sie nie czepiam bo rzeczywiscie ludzie pracuja cos sie dzieje ok 30zl niezbiedniejemy ale ogrzewanie mnie zaniepokoilo ale juz wyjasnione dziekuje jeszcze raz Smile
Speeds 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Mar 23, 2011 13:49
Posty: 8
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 16:00    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

W sprawie ogrzewania dzwoniłem do wspólnoty i została mi przekazana właśnie ta sama informacja, iż ogrzewanie będzie rozliczane co pół roku - ponieważ wspólnota nie podjęła uchwały o "niepłaceniu za ogrzewania w sezonie niegrzewczym".

Mam też jeszcze jedno pytanie dotyczące pozycji :

Wynagrodzenie Zarządu - nie są to duże stawki od mieszkania bo - 5 zł dom i 6,5 garaż ale z czym to się wiąże - jakie obowiązki ma zarząd kto jest w zarządzie, ponieważ takiej informacji nie dostałem lub też gdzie można to sprawdzić.
Sumując wszystkie mieszkania wyjdzie już ładna suma dlatego też dobrze było by wiedzieć za co płacimy Smile.
Dzięki za informacje.
mieszkanka87 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Wto Maj 27, 2014 13:28
Posty: 18
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 18:04    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

milo by bylo zeby byl taki post z czlonkami zarzadu telefony ich nop kontaktowe czy meile itp zeby kazdy wiedzial co kto i jak Smile
Niniel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Sob Lut 05, 2011 23:29
Posty: 13
Skąd: Białystok Wiadukt 5

PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 13:39    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Speeds napisał:
Wynagrodzenie Zarządu - nie są to duże stawki od mieszkania bo - 5 zł dom i 6,5 garaż ale z czym to się wiąże - jakie obowiązki ma zarząd kto jest w zarządzie, ponieważ takiej informacji nie dostałem lub też gdzie można to sprawdzić.


W sprawie obowiązków zarządu, to po raz kolejny na tym forum odsyłam do ustawy o własności lokali. Ma 12 stron, nie jest to długa lektura i warto przeczytać, bo to podstawa funkcjonowania wspólnoty.
Warto też chodzić na zebrania członków wspólnoty -raz do roku można na to poświęcić godzinkę czy dwie.
Poza tym: razem z najnowszym wyliczeniem czynszu przyszły też uchwały o wyborze Zarządu składającego się z mieszkańców i jest też jego skład. Dobrze jednak czytać, to co się znajduje w skrzynce Very Happy

Speeds napisał:
Sumując wszystkie mieszkania wyjdzie już ładna suma dlatego też dobrze było by wiedzieć za co płacimy


Miesięcznie 200 złotych brutto na głowę to faktycznie zawrotna suma. Aż w dupie się może poprzewracać z nadmiaru gotówki Razz
mieszkanka87 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Wto Maj 27, 2014 13:28
Posty: 18
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 15:47    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

widac to chyba nie na moim rozliczeniu bo u mnie widnieje na dole tylko podpis pana Blazeja , pana Emila nazwiska nie rozczytam , i jeszcze czyjs co juz wogole nie idzie przeczytac , jesli to jest vtakie scisle tajne i oburza prosba o podanie takich danych to nie wnikam si ju Very Happy
Niniel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Sob Lut 05, 2011 23:29
Posty: 13
Skąd: Białystok Wiadukt 5

PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 16:16    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

Brońcie Bogowie nie jest tajne Razz W 5 do rozliczenia była dodana uchwała ze składem zarządu. Nikt nie mówi, że to jest tajemnica. Zwracam uwagę na to, że trzeba czytać, co wspólnota wrzuca do skrzynek. W Waszej wspólnocie te uchwały pewnie były dostarczone wcześniej. I tyle. A ponieważ jestem tylko mieszkanką drugiej ze wspólnot, to w kwestii nazwisk zarządu nie mogę pomóc.
Poza tym, zapraszam do działu przeznaczonego tylko dla mieszkańców, bo w ogólnodostępnym internecie nie każdy chce świecić danymi osobowymi z numerami telefonów.
mieszkanka87 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Wto Maj 27, 2014 13:28
Posty: 18
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 16:58    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

dla mnie to nie ejst az tak istotne wiec luz Smile tylko mysle ze taka info powinna gdzies byc chociazby w tablicy ogloszen itp no ale to juz kwestia woli Zarzadu Smile
rafalk 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 19:18
Posty: 62
Skąd: Białystok-Waidukt

PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 18:29    Temat postu: Re: Nowy Administrator, rozliczenia, czynsze itp.

W dziale tylko dla mieszkańców pojawi się info odnośnie danych kontaktowych do członków zarządu.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama