portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok Osiedle W Zieleni - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle W Zieleni - sprawy osiedlowe » Forum » Idzie nowa jakość?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Idzie nowa jakość?

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
romanolo 
   

Zaglądajacy


Wiek: 25
Dołączył: Czw Gru 15, 2011 20:54
Posty: 15
Skąd: zza rieczki

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 18:13    Temat postu: Idzie nowa jakość?

Wróble ćwierkają, że czeka nas szybka zmiana administratora wspólnot. prawda to, czy fałsz? Wink
agnieszek2468 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Śro Cze 26, 2013 20:29
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 20:12    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

No właśnie,odnośnie tego tematu.Dziś dowiedziałam się od sąsiada,że prawdopodobnie będziemy mieli nowego administratora i że o tej sprawie mówi się już od jakiegoś czasu.Co w takim wypadku ulegnie zmianie(oczywiście oprócz administratora)?Chodzi mi o nasze sprawy osiedlowe????
tomek1979 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 10:06
Posty: 111
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 21:49    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Czyli rozumiem że jeszcze tych zmian nie ma. Jak będą to dajcie oficjanego newsa.
PS. Tylko prosimy - dokonujcie zmian tak, żeby nie było większych rachunków, bo i tak są duże co odczuwają w szeczgólności mieszkancy dużych mieszkań.
trollo 
   

Zaglądajacy


Wiek: 57
Dołączył: Pon Kwi 23, 2012 19:00
Posty: 19
Skąd: Bialystok

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 22:44    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Zmiana administratora? Czy do tego nie jest potrzebna zgoda ponad polowy członków wspólnoty?
agnieszek2468 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Śro Cze 26, 2013 20:29
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 20:23    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

A ja właśnie zasięgnęłam informacji na ten temat i okazuje się,że jednak pan Bresio nie ma racji...okazuje się bowiem,że wystarczy 10% głosów mieszkańców przeciw i wtedy już sprawa nie będzie taka prosta z odwołaniem starego administratora.Pozatym wielu z nas ma żal do zarządu,że nie informują nas o sprawach naszych wspólnych tylko podejmują decyzje za nas.
agnieszek2468 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Śro Cze 26, 2013 20:29
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 13:29    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Skoro tak pan nas ZAPRASZA do zarządu,to wiem,że trzeba być właścicielem mieszkania na osiedlu...a czy pan,zasiadający w zarządzie,jest?????
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 14:11    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Co do podejmowania decyzji co powiecie na zostawienie "karty do głosowania" na rozmaite sprawy i wrzucenia ich do skrzynki.
Odpowiedź niech każdy lokator zostawia w wyznaczonej skrzynce "bezpańskiej" - w każdej klatce jest ich dużo w terminie powiedzmy 3 dni.
Mi pomysł sie podoba Very Happy
Wieslaw124 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Paź 15, 2013 8:42
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 9:08    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

To prawda członkiem zarządu może zostać każdy, musi być to tylko osoba fizyczna, jednakże trzeba wziąć pod uwagę też inne przepisy dokładnie ustawę o gospodarce nieruchomościami i orzecznictwo gdzie jest napisane że zarządca czyli zarząd powinien mieć licencję do wykonywania tej czynności jeżeli nie jest właścicielem lokalu.

Co do sprawy zmiany administratora bez uchwały wspólnoty można bez problemu znaleźć argumenty za tym że uchwała taka jest potrzebna jak i za tym ze nie jest. Ja skłaniam się za tym że jest bo to my powinniśmy decydować o tak ważnej sprawię, powinno przedstawić się nam oferty nowych administratorów tak by wszyscy mieszkańcy mogli wybrać kogo chcą mieć. Nie podoba mi się takie załatwianie spraw bez naszego udziału.
Wieslaw124 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Paź 15, 2013 8:42
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 10:55    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Zarządca to osoba której powierzono zarząd nieruchomością wspólna. Są dwa rodzaje zarządu - powierzony - chodzi tu o powierzenie zarządu firmie zewnętrznej lub zarząd własny czyli taki jak u nas jest.
Dla uzupełnienia dodam że jeżeli osoba nie jest właścicielem lokalu i jest w zarządzie wspólnoty i nie pobiera wynagrodzenia to nie ma problemu, jeżeli pobiera to już inna sprawa.

Mam nadzieje że wszystko jasne to zarząd jest zarządcą.
anntonn 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Sty 18, 2012 18:48
Posty: 161
Skąd: Białystok Wiadukt 5B

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 11:12    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Ja z kolei skłaniam się do pełnej decyzji zarządu. Jak życie wielokrotnie pokazało trudno wybrać coś/kogoś mieszkańcom i właśnie od tego jest zarząd. Wszystkim nigdy się nie dogodzi.
Co do spraw formalnych nie wypowiadam się bo nie posiadam wiedzy.
Niniel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Sob Lut 05, 2011 23:29
Posty: 13
Skąd: Białystok Wiadukt 5

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 17:25    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

A tak, swoją drogą, zaczęłam się zastanawiać jak sobie wyobrażacie to wspólne decydowanie o wyborze nowego Administratora w dwóch wspólnotach, w których jest ponad 200 mieszkań? Tak w sensie czysto technicznym. Bo, że nie na zebraniu wspólnot, gdzie przychodzi 5 osób na krzyż, to już powyżej zostało ustalone.
Wybory? A jeśli tak, to czy jeśli weźmie w nich udział 10% mieszkańców, to będą wiążące czy będzie trzeba je przeprowadzać do oporu? A tymczasem obecny administrator dalej będzie doprowadzał nasze osiedle do ruiny.
Czy może oczekujecie, że członkowie zarządu będą po kolei pukali do Waszych mieszkań i pokazywali Wam oferty wszystkich administratorów z całego miasta? Bo oni przecież nie mają swojego życia, rodzin i pracy zawodowej, więc chętnie spędzą wolne wieczory i weekendy na tłumaczeniu mieszkańcom, którzy na co dzień mają wszystko w dupie i nie bardzo wiedzą co to ta wspólnota jest i kim jest administrator, o co właściwie im chodzi.
Czy może jakieś specjalne spotkanie? To, o ile się nie mylę, zarząd próbował zrobić przy monitoringu i koniec końców i tak sami wybrali wykonawcę, bo takie spotkania do niczego nie prowadziły.
Tak czytam to forum i tak sobie myślę, że teraz to nagle wszyscy chcą brać udział w podejmowaniu decyzji, ale jak pada konkretna prośba o pomoc przy zbieraniu podpisów czy choćby dorzucenia 5 zł do opłacenia domeny forum, na którym piszecie, to nikogo nie ma.
lokatorka1234 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 21:00
Posty: 121
Skąd: BIAŁYSTOK

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 18:20    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Ja uwazam ze tu nie ma dyskusji jesli jacys panstwo życza sobie to niech zgłosza swoją cheć bycia w zarzadzie , biegaja od mieszkania do mieszkania i zbieraja podpisy co to wogole za nagonka na zarzad? smieszy mnie to
agnieszek2468 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Śro Cze 26, 2013 20:29
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 19:02    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

I właśnie o to chodziło,panie Wiesławie,dziękuję za przedstawienie tej sprawy w taki sposób.A co do pana Bresia,bardzo proszę na przyszłość brać pod uwagę głos mieszkańców.
Wieslaw124 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Paź 15, 2013 8:42
Posty: 7
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Paź 16, 2013 8:35    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Przedstawia pan definicję z ustawy o gospodarce nieruchomościami, definicję zarządcy jako zawodu, grupy zawodowej.
Do naszej sprawy, naszej wspólnoty, naszego zarządu informację należy brać z ustawy o własności lokali. Powtarzam raz jeszcze to zarząd jest zarządcą.
Może w naszej wspólnocie to zarząd jest problemem a nie administrator. Zarząd jak sie na czymś nie zna, albo czegoś nie wie to powinien kogoś zapytać - choć by administratora czy prawnika. Zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami od 6 lat i co nieco wiem na ten temat.
Co do wyboru nowego administratora to uważam że powinien być on wybrany w drodze uchwały. A jak do sprawy podchodzi YP który jest prawdziwym zarządem.
Niniel 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Sob Lut 05, 2011 23:29
Posty: 13
Skąd: Białystok Wiadukt 5

PostWysłany: Śro Paź 16, 2013 8:55    Temat postu: Re: Idzie nowa jakość?

Wieslaw124 napisał:
Zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami od 6 lat i co nieco wiem na ten temat.


A Pan Wiesław to jest mieszkańcem naszej wspólnoty czy może jednak kimś działającym z ramienia naszego Administratora? Nie chcę tu się bawić w Antoniego M. i wszędzie szukać spisku, ale rejestracja Pana Wiesława na forum dziwnie zbiegła się z naszą próbą zmiany zastanego prządku.
Wieslaw124 napisał:
Zarząd jak sie na czymś nie zna, albo czegoś nie wie to powinien kogoś zapytać - choć by administratora czy prawnika.


A być może Pan Wiesław nie wie, ale jeden z członków zarządu jest prawnikiem i to w dodatku praktykiem, także jeśli chodzi o tę kwestię, to myślę, że wszystko zostało dogłębnie sprawdzone.

Wieslaw124 napisał:
A jak do sprawy podchodzi YP który jest prawdziwym zarządem.


A wg pana kim w takim razie jest 3 członków zarządu wybranych uchwałą właścicieli? Wg Pana mają mniejszy mandat niż YP, który wbrew wszystkiemu powierzył sobie zarząd w naszych aktach notarialnych?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama